Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-09-2011, 23:03
annik3 annik3 jest offline
Kumotr

Domyślnie Książki do gramatyki języka włoskiego

Znacie może jakąś porządną książkę do gramatyki języka włoskiego? Taką, która opisuje każde zagadnienie w sposób szczegółowy?

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 04-15-2017 o 18:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2011, 21:07
saimaa's Avatar
saimaa saimaa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gliwice
Domyślnie

Myślę że warto skorzystać z Bruno Storni, Invito al buon italiano. Książka jest również w polskiej wersji, a więc również mniej zaawansowani użytkownicy mogą z niej skorzystać. Polska wersja dostępna np. tu: [url]http://www.gandalf.com.pl/a/storni-bruno/[/url] Dostępne są również ćwiczenia.

Lubiłam się też uczyć z książki Conoscere Italiano, są tam ćwiczenia z kluczem.
Poza tym warto zawsze zajrzeć do książek Gabrieli Zawadzkiej, ale nie każdemu one odpowiadają.

Generalnie warte polecania są książki włoskich wydawnictw, ale to dla osób znających już język. Tu warto zwrócić uwagę na Dardano i Trifone, poza tym Serianni ale to jest naprawdę cegła :P

Bardzo sympatyczne są książki wydawnictwa Alma Edizioni, mają tam serię książek, w której każda książka odnosi się do innego działu gramatyki. Z tej serii gorąco polecam I pronomi italiani, Ciro Massimo Naddeo.

Mam nadzieję, że pomogłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2011, 19:21
Justyna78 Justyna78 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

polecam "Gramatyka języka włoskiego" Bruno Storni

opisy z przykładami, z łatwością znajduje się interesujące zagadnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 13:15
AniaD. AniaD. jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zaczynałam od Parla e scrivi. Polecam też Grammatica italiana con nozioni di linguistica autorstwa Dardano i Trifone. osbiście nie korzystałam, ale słyszałam, że dobra jest też Nuova grammatica italiana Salviego, Vanelliego. Jesli chodzi zaś o polskie pozycje to może Gramatyka włoska pióra prof. Widłaka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2011, 12:01
Monicza Monicza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

"Gramatyka języka włoskiego" Stanisława Widłaka. Jest po polsku, ale jest bardzo dobrze i dokładnie wytłumaczona. Oczywiście jest tam tylko teoria i nie ma ćwiczeń. Jeśli chodzi o ćwiczenia z kolei to także polecam "Parla e scrivi" - jest tam troche teorii ale głównie ćwiczenia, bardzo dużo, może troche nudnych ale na pewno utrwalających wiedzę ćwiczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2011, 00:41
aleszo aleszo jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

ciężko o dobrą książkę do gramatyki włoskiej, ja się generalnie nauczyłam gramatyki dzięki Parla e scrivi, ćwiczenia na zasadzie 10 razy to samo naprawdę dużo dają. A gramatykę najlepiej jak Ci jakiś językoznawca wyłoży, wtedy żadna książka niepotrzebna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2011, 11:52
Lucrezia.Borgia's Avatar
Lucrezia.Borgia Lucrezia.Borgia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się sama z "Grammatica italiana per stranieri", którą ktoś już wcześniej polecał na tym forum i jestem bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2011, 13:48
amy91 amy91 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Polecam książkę 'Włoski Gramatyka' wyd. Edgard. Na stronie [url]http://www.jezykiobce.pl/wloski-gramatyka,642.html[/url] można zobaczyć fragmenty książki w pdf. Polecam, naprawdę warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2011, 22:43
romi romi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mogę polecić inną książkę : "La grammatica italiana per tutti" Alessandry Latino i Maridy Muscolino.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2012, 22:48
angis angis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grammatica pratica i grammatica avanzata della lingua italiana z Alma Edizioni są fajne po części teoretycznej są ćwiczenia pozwalające utrwalić materiał, są jeszcze książeczki dedykowane poszczególnym zagadnieniom gramatycznym Preposizioni, Pronomi, Verbi etc.
na już uniwersyteckich poziomie to wspomniany Dardano i Trifone, uważana za najbardziej kompletną gramatykę włoską i taki punkt odniesienia ogólnie jeśli chodzi o gramatykę, a Widłak to właściwie zerznięty Dardano/Trifone, przynajmniej dział składnia z którym się dokładnie zaznajomiłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.