Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-28-2018, 18:01
Koobeaa's Avatar
Koobeaa Koobeaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciężko mi coś doradzić. Nie jest to za bardzo moja działka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2018, 09:59
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją fantazją są języki skandynawskie. Najbardziej chciałabym nauczyć się norweskiego. Nie mam pojęcia jak mogłabym to połączyć z moim angielskim i niderlandzkim aczkolwiek warto marzyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-03-2018, 13:12
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zawsze chciałam nauczyć się języka norweskiego. Być może się kiedyś przełamię i pójdę na kurs. Chciałabym się tego języka nauczyć, ponieważ interesuje mnie kultura wikingów i kultura tego kraju. Nie da się również ukryć, że tamtejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 20:46
pauprska pauprska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam bardzo dużo marzeń językowych, ale zdaję sobie sprawę, że większości nie zrealizuję. Z takich bardziej realistycznych marzeń to chcę dojść chociaż do poziomu komunikatywnego w niderlandzkim i ukraińskim i nauczyć się islandzkiego. Wśród innych języków bardzo pociągają mnie np. estoński, łotewski, gruziński, hebrajski... Najbardziej szaloną fantazją jest chyba grenlandzki, ale to chyba jedyny język, który już na wstępie wydaje mi się niemal niemożliwy do nauczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 21:54
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie od zawsze marzy się arabski! Strasznie podoba mi się jego "gardłowe" dzwięki. Mam nadzieję, że kiedyś przełamie strach przed i nauczę pisać się wspak arabeskami ( :
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2019, 23:40
habr habr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawią mnie kultura i język łotewski, litewski, irlandzki (lubię też muzykę ludową tych krajów) oraz japoński, islandzki, norweski.
Jednak zanim spróbować coś nowego, warto polepszyć swój angielski i trzymać na poziomie polski, czeski i bułgarski, których już się uczyłam.
Żeby marzenie stało się planem, polecam znaleźć motywację zawodową i osobistą oraz przygotowywać się do egzaminu certyfikatowego. Dla motywacji osobistej polecam np. letnie szkoły lub programy kształtu Erasmus, żeby pojawili się dobrzy znajomi, z którymi chce się komunikować. Jeszcze z czasem można stać się korepetytorem tego języka — wtedy nie masz wyboru i uczysz się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2019, 12:54
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym potrafić mówić we wszystkich językach które znam, na takim poziomie, abym zauważała błędy, które popełniam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.