Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-03-2017, 17:38
natalia1625 natalia1625 jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka gramatyki

Spotkałam się niejednokrotnie z opinią, iż jeśli chodzi o naukę gramatyki języka angielskiego to najlepiej wytłumaczy ją ktoś dla kogo język angielski nie jest ojczystym językiem. Zgodzę się, że native speakerzy języka angielskiego popełniają mnóstwo błędów. A jak to wygląda z innymi językami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2017, 17:49
tynaem tynaem jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie powiedziałabym, ze natywny użytkownik języka może popełniać błędy gramatyczne. Widocznie w taki sposób jest on stosowany. Sytuacja jest taka sama w niemieckim i tureckim, polskim zresztą także. Zupełnie inaczej gramatyka jest wyjaśniana, a native'y i tak idą na łatwiznę, skracają, dodają. Taki urok języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2017, 16:55
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Według mnie problemem nie jest to, że native speakerzy popełniają błędy językowe, ale w tym że używają pewnych struktur nieświadomie i nie zawsze potrafią wytłumaczyć dlaczego tak robią. Dlatego osobiście wolę, gdy gramatykę tłumaczą mi osoby, które w jakiś sposób nauczyły się danego języka- znają wtedy lepiej wszystkie regułki, zasady itp.

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 05-05-2017 o 18:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2017, 16:46
Wiktoria94 Wiktoria94 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami. Ja również uważam, że lepiej jest, kiedy struktury gramatyczne tłumaczy osoba dla której angielski jest językiem obcym. Mam kontakt z wieloma native speakerami i bardzo często, kiedy zada się im pytanie dlaczego użyli danej struktury, a nie innej, nie potrafią w zrozumiały i klarowny sposób tego wytłumaczyć.

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 05-19-2017 o 08:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2017, 02:21
Dominika00 Dominika00 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również zgadzam się z przedmówcami. Native speakerzy używają języka zbyt naturalnie i nieświadomie, żeby mogli go wytłumaczyć w zrozumiały sposób, zwłaszcza wyjątki. Myślę też, że nie chodzi tu o błędy, a raczej o specyfikę różnych regionów - dialekty/regionalizmy/slang itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 23:42
emenemka emenemka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że w nauce gramatyki na niższych poziomach warto wytłumaczyć ją jednak w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2018, 17:40
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez emenemka Pokaż post
Myślę, że w nauce gramatyki na niższych poziomach warto wytłumaczyć ją jednak w języku polskim.
Racja. Mimo, że native wytłumaczy gramatykę najlepiej jak może, jest ryzyko, że chociażby to my sami nie zrozumiemy do końca o co chodzi. Sama miałam doświadczenie zajęć z gramatyki na podstawowym poziomie z nativem i niestety w pewnych jej elementach odczuwałam ogromne braki ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2018, 22:20
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Fakt faktem, że "nie-native" wytłumaczy gramatykę podręcznikową lepiej niż native, ale mimo to osobiście zawsze wolałam zajęcia z native'ami - czy to angielskimi, czy japońskimi.
Może nie licząc jednego wykładowcy Polaka, który do każdej struktury gramatycznej miał jakąś anegdotkę, wyjaśniał na dobrych przykładach itp.
Hm. Chyba mimo wszystko zależy od osoby...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 20:05
katarzyna.b katarzyna.b jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tak jak większość jestem zdania że gramatykę angielską lepiej wytłumaczy osoba dla której nie jest to ojczysty język. Native nie potrafi często w przejrzysty sposób wytłumaczyć kiedy używa się danej struktury, a taka osoba może nawet podpowiedzieć sposoby jak łatwo opanować zasady gramatyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.