Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2018, 22:59
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AgaDu Pokaż post
Polecam! Bardzo polecam. Duzo mozna sie nauczyc i nawet jesli sie wszystkiego nie zrozumie, czestko mozna z kontekstu sie domyslec. Przydatne sa taz podtytuly we wlasnym jezyku, mozna zerknac jesli zabraknie slowa ;-)
Także rekomenduję. Uważam to nawet za konieczność słuchania chociaż 1 audycji, piosenki czy czegokolwiek innego w obcym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 15:52
AaaaleCo AaaaleCo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kaluza,sylwia1996 Pokaż post
Też tak uważam. Przynajmniej na początku nauki warto tak robić.
Tak, oglądanie programów w obcym języku chyba zawsze będzie dobrą metodą. Chociaż u mnie sprawdziła się dopiero na poziomie średnio-zaawansowanym i później - na początku nauki zbyt frustrowało mnie to, że prawie niczego nie rozumiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 13:38
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Osobiście miałam zawsze bardzo sceptyczny stosunek do oglądania telewizji czy filmów po angielsku. Wiele osób przekonywało mnie, że to najszybszy sposób nauki, ale ja widziałam to jak stratę czasu.
Oczywiście wszystko się zmieniło gdy, z różnych względów, jednak się przełamałam i zaczęłam regularnie oglądać programy po angielsku: w przeciągu kilku miesięcy mój angielski poszybował w górę, rozbudowało się słownictwo i zaczęłam porozumiewać się bardziej naturalnym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-20-2018, 13:38
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

wg mnie tak, tylko musi to być aktywne oglądanie tj. zapisywanie słówek których nie znamy, sporządzenie listy, nauka i powtórki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2018, 12:00
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli ktoś jest fanem musicali, to zwłaszcza polecam oglądanie takowych z napisami. Człowiek uczy się, mimowolnie, całych zdań i wyrażeń. Podobnie jest z ulubionymi filmami – po kilku seansach pamięta się całe zwroty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-29-2018, 17:43
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę, że warto oglądać programy obcojęzyczne aby oswajać się z językiem potocznym, czy slangiem młodzieżowym, których nie uczy się na studiach filologicznych. Można się osłuchać, oswoić z brzmieniem danego języka, zobaczyć, jak te same słowa mogą być wypowiadane przez osoby z różnych części kraju. Ja akurat nie mogę mieć przy tym włączonych napisów, bo wtedy wzrok automatycznie idzie w dół ekranu i nie mogę się skupić na dźwięku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 14:38
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się że oglądanie seriali/filmów w języku ocym to jeden z najlepszych sposobów na naukę. Nie tylko pozwala to "osłuchać się" z językiem ale uczy też wielu pożytecznych zwrotów i wyrażeń, które niekoniecznie znajdują się w zakresie kursów/programu w szkole
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2018, 13:16
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oglądanie filmów/ seriali rzeczywiście pozwala osłuchać się z językiem i poszerzyć słownictwo, ale pod warunkiem, że oglądamy bez napisów. Wyświetlane napisy niestety nas rozleniwiają i przestajemy się tak bardzo skupiać na dźwięku, bo zawsze możemy zajrzeć do "podpowiedzi".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 12:03
EveAnne's Avatar
EveAnne EveAnne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja swój największy "przełom" w nauce angielskiego zawdzięczam właśnie serialom. Pomocne najbardziej przy poznawaniu nowego słownictwa, ale i struktury gramatyczne też po pewnym czasie zaczynają się utrwalać przez osłuchanie się z nimi. Polecam jednak oglądanie bez napisów. Co prawda trzeba się na początku trochę namęczyć i dużo domyślać z kontekstu, ale na dłuższą metę to bardzo poprawia rozumienie ze słuchu. Nie mówiąc już o tym, że i wybór seriali staje się większy, bo nie do wszystkiego znajdą się napisy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2018, 21:59
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Też jestem zdania, że warto seriale i filmy z napisami oglądać - dzięki temu mogę powiedzieć, że jestem osłuchana z japońskim i bardzo mi to ułatwiło późniejszą naukę (bo zanim zaczęłam się uczyć, po prostu oglądałam sobie seriale dla przyjemności). Więc jak najbardziej polecam, na pewno nie jest to strata czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.