Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2017, 23:35
Paluszek Paluszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Tandem - wymiana językowa

Co sądzicie o tak zwanej wymianie językowej? Próbowaliście już kiedyś czegoś takiego?

Ostatnio edytowane przez Karyn : 12-09-2017 o 22:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2017, 23:19
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam o tej metodzie, ale nigdy nie próbowałam. Problemem może być mniejsza liczba zainteresowanych nauką polskiego niż innych języków europejskich. Poza tym, jej główną zaletą jest rozmowa z native speakerem, bo często, jeśli ktoś nie posiada uprawień do nauczania swojego pierwszego języka jako obcego, wytłumaczenie najprostszych zjawisk gramatycznych może okazać się bardzo trudne Często nie potrafimy zamknąć naszego języka w gotowych strukturach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2017, 23:39
walaszekanna walaszekanna jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Będzin
Domyślnie

Nigdy o czymś takim nie słyszałam, to aż niesamowite, bo idea wydaje mi się cudownie prosta! Akurat w moim otoczeniu jest wiele obcokrajowców, którzy są zainteresowani nauką polskiego, ja z kolei najbardziej chciałabym podszkolić niemiecki lub uczyć się od zera francuskiego. Wydaje mi się, że wymiana tego rodzaju to coś podobnego do przebywania na wymianie w innym kraju - ma się kontakt z żywym językiem i dzięki samemu wsłuchiwaniu się w mowę swojego partnera można się wiele nauczyć. Świetna sprawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2017, 11:07
Michelle2108 Michelle2108 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam o tej formie nauki języków obcych i nawet z samej ciekawości chciałabym tego kiedyś spróbować. Niestety w moim mieście trudno o tandem z native'ami języka, którego się uczę, czyli japońskiego - jest ich niewielu i nie są oni aż tak otwarci jak np. Chińczycy, z którymi często organizuje się tego typu wydarzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2017, 18:57
lakomikm lakomikm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Parę lat temu Tandem był bardzo popularny w studenckich miastach Polski. Niestety, z tego co mówiła mi koleżanka ciężko jest obecnie zebrać ludzi, którzy byliby chętni brać udział w takich wydarzeniach. Pewnie zależy od miasta, ludzi, języka...
Ogólnie pomysł według mnie jest super, ale oczywiście nie jest to coś dla osób, które zaczynają swoją przygodę z językiem. Myślę, że można o Tandemie pomyśleć tak co najmniej od poziomu A2. Tandem to przecież nie kurs języka obcego, ale po prostu tzw. lekcje konwersacji. Swoją drogą, nie trzeba rozmawiać tylko z native'ami, przecież można w obcym języku rozmawiać z kimkolwiek, Polakiem czy Polką też.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2018, 22:11
NataliaPe NataliaPe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kilka razy brałam udział w takich spotkaniach, jednak ostatecznie kończyło się to na rozmowie po angielsku przy kolejnym piwie. Także z "wymianą" miało to naprawdę niewiele wspólnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 19:31
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie próbowałam, pewnie dlatego, że w Poznaniu jeszcze się nie spotkałam z takim pomysłem ale myślę, że to byłby bardzo fajne rozwiązanie. Niekoniecznie można by było rozmawiać na zasadzie polsko-niemiecki czy angielski ale np. po angielsko-niemiecku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 20:11
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam ostatnio w Warszawie na wydarzeniu Warsaw Language Exchange. Przychodzi wielu obcokrajowców, a angielski łączy w sumie zawsze większość, dlatego może głównie słyszałam angielski...
Fajna sprawa. Oprócz poćwiczenia języka w praktyce poznaje się nowych, otwartych ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 22:04
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie takie spotkania odbywają się regularnie. Jest kilka stolików, każdy siada przy tym, którego język go interesuje. Sama się jeszcze nie wybrałam, ponieważ czekam, aż w końcu pojawi się stolik rosyjski
Tutaj link: [url]https://www.facebook.com/events/485718751946322/?active_tab=about[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2018, 22:35
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Próbowałam przy pomocy aplikacji Tandem. Całkiem fajna sprawa, jeśli trafi się na odpowiednią osobę, która naprawdę chce z kimś porozmawiać w języku obcym. Przez jakiś czas rozmawiałam kiedyś z Irlandczykiem, a później też z Francuzem i obie te wymiany wspominam naprawdę miło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.