Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-10-2017, 08:43
polajanczak polajanczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś dużo bardziej planowałam wycieczki, ostatnio podróżuję coraz bardziej spontanicznie. Uważam jednak, że warto zrobić sobie jakiś wstępny plan, żeby wgl wiedzieć co chce się zobaczyć. Często przeszukuję internet i szukam blogów podróżniczych, w których często są napisane cenne wskazówki lub opisane miejsca, których w przewodniku nie znajdziemy. Warto też zdecydować na czym nam zależy, a nie podążać ślepo za tym, co jest napisane w przewodniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2017, 14:32
cocochanel cocochanel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Obie opcje są dla mnie ok, choć ani nie lubię mieć wszystkiego zaplanowanego, ani totalnego spontana. Chcę wiedzieć przynajmniej gdzie jadę i kiedy, ale lubię na przykład chodzić po nowym mieście intuicyjnie i napotkać coś ciekawego. Nigdy nie podróżowałam totalnie spontanicznie, myślę, że jeśli ktoś nie ma ani ograniczenia w budżecie ani czasowego to może być to naprawdę super!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2017, 14:55
karna95 karna95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Dla mało ogarniętych

Nie umiem planować, wszystko robię "na spontanie" i chaotycznie, więc zdecydowanie last minute
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2017, 19:52
Sonya's Avatar
Sonya Sonya jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego, na co się nastawiamy. Jeśli mamy czas i pieniądze, a chcemy "spontanicznie" zostać w jakimś szczególnie urokliwy miejscu na dłużej, to dlaczego nie? Jednak moim zdaniem najlepszy jest pewien rodzaj "kontrolowanej spontaniczności". Tzn. trzeba mieć plan, ale nie należy trzymać się go bezwzględnie. NA przykład: Wiem, gdzie i kiedy wybieram się na majówkę. Wiem, co mogę zwiedzić na miejscu. Ale jeśli pada to nie będę upierać się przy projekcie całodziennej pieszej wędrówki "bo tak zaplanowałam".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 11:55
comemargot comemargot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Preferuję spontaniczne, chociaż termin często trzeba ustalić wcześniej (zwłaszcza jeśli podróżuje się z kimś). Jeśli w grę wchodzi kupno biletów lotniczych to lepiej również załatwić to z wyprzedzeniem. Resztę można zrobić później
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2017, 19:33
kingasko kingasko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie zaplanowane, choć nigdy co do minuty, bo trzeba dać sobie trochę luzu. Ale warto się zastanowić już w domu, co warto zobaczyć, żeby nie tracić niepotrzebnie cennego czasu na miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 11:40
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjazdy spontaniczne jak najbardziej TAK! ale plan zawsze jakiś warto mieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 11:52
heathery heathery jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie kiedyś spontaniczne wyjazdy były na porządku dziennym, z dzieciakami nie jest to już takie proste i może się źle skończyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 22:05
Lilya Lilya jest offline
Kumotr

Smile

Wyjazdy wakacyjne planuję zazwyczaj z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aczkolwiek spontaniczne wypady kilkudniowe z dobranym towarzystwem wspominam najlepiej .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 07:32
kubutek28 kubutek28 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wolę planować, nawet jak mam później coś zmienić i improwizować. Zawsze jestem spokojniejszy, bobz przygotowaniem wiąże się też jakieś poznanie miejsca do którego jadę. Jakiś tam wpływ na takie moje podejście pewnie ma wpływ pewnie odbyty kurs na pilota wycieczek... Lubię samo planowanie, nieważne czy jadę na drugi koniec Polski, czy przejażdżkę rowerem po powiecie (a już wyjazdu za granicę bez planu zupełnie sobie nie wyobrażam xD)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.