Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2019, 22:44
morawka morawka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja osobiście jestem wzrokowcem, więc dla mnie zawsze o wiele bardziej korzystne jest oglądanie serialów z napisami. Ale wydaje mi się, że połączenie dwóch zmysłów jest dobre, tak jak w drugą stronę - czytając, mówimy na głos
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 18:35
agierszewska agierszewska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Słupsk
Domyślnie

Zawsze z napisami, bez lektora lub bez dubbingu. Oryginał najlepszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2019, 08:14
wladek wladek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem, to zalezy od poziomu znajomosci jezyka. Jesli mam sie juz podstawy jezykowe, to smialo mozna ogladac bez napisow. Przynajmniej tak bylo w moim przypadku. Na sluch tez mozna wylapac slowka i sprawdzic jego znaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2019, 19:11
milenapodsiadlo milenapodsiadlo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem na początku lepiej oglądać z napisami, ale po czasie, gdy czujemy się na siłach, warto zrezygnować z napisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2019, 22:50
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w sumie przechodziłam przez 3 etapy. Najpierw oglądałam z napisami polskim, potem zaczęłam oglądać rzeczy, do których nie zawsze dostępne były napisy, więc oglądałam z napisami w obcych językach, a w końcu zaczęłam oglądać bez napisów.
Pewnie mogą one czasem rozpraszać, ale na początku, gdy jest się jeszcze nieosłuchanym z obcym językiem są jednak dużym ułatwieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 13:31
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja np. oglądam filmy niderlandzkie z angielskimi napisami, by podszlifować oba języki. Oglądanie filmów w konkretnym języku z napisami w tym samym języku jest całkiem wartościowe, bo można jednocześnie nauczyć się wymowy i zapisu słowa. Oczywiście wszystko zależy od poziomu oglądającego oraz samego filmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 13:45
KatarzynaSniezek4 KatarzynaSniezek4 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na początku jak najbardziej warto zacząć od napisów. Później jak już będziemy coraz więcej rozumieć i gdy już przyzwyczaimy się do akcentu to warto z napisów zrezygnować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 14:12
CarolinaS CarolinaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przy początkowej nauce języków wygodniejsze może się okazać oglądanie filmów z napisami, jednak później warto z nich zrezygnować, gdyż za bardzo będziemy się skupiali na tym, co widzimy niż na tym, co słyszymy, a osłuchanie się z językiem i rozumienie języka mówionego jest niezwykle istotne przy nauce języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.