Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2019, 08:12
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chcialabym nauczyć się japońskiego albo koreańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2019, 11:31
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Kiedyś bardzo podobał mi się japoński, ale nauka nowego alfabetu trochę mnie przeraża. Języki skandynawskie są dośc atrakcyjne, ale z kolei ta wymowa...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2019, 14:21
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po opanowaniu niemieckiego i hiszpańskiego chciałabym jakiś skandynawski zacząć, chyb norweski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2019, 16:22
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym się nauczyć indonezyjskiego, ponieważ jestem zafascynowana Bali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2019, 15:47
kingariko11 kingariko11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym nauczyć się niderlandzkiego, norweskiego i słoweńskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2019, 15:02
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oprócz tych, które już poznałam, bardo chciałabym się nauczyć języka włoskiego i francuskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 21:15
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie ostatnio inspiruje język rosyjski - będzie moim kolejnym wyzwaniem po skończeniu filologii hiszpańskiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 16:53
aleksandra266 aleksandra266 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na razie skupiam się na doskonaleniu angielskiego oraz niemieckiego, ale bardzo kusi mnie rosyjski oraz francuski, z prostego powodu- fajnie brzmią Oprócz tego chciałabym także opanować chociażby podstawy japońskiego lub koreańskiego, wydają mi się być bardzo ciekawe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2019, 12:19
Hikari Hikari jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ostatnio właśnie rozmyślałem nad tym jakich języków chciałbym się nauczyć.
Chciałbym doszkolić angielski na pewno, a także wznowić naukę niemieckiego którego podstawy podstaw poznałem w liceum, acz będzie ciężko, bo nie mogę zbyt spamiętać słów. Wychodzę z takiego założenia, że tego języka nie powinno się traktować jak pozostałych i należałoby mieć do niego osobne podejście (jak np. do chińskiego).

Na pewno chciałbym też poznać francuski i hiszpański, by tego drugiego łatwiej się było uczyć. Nie wiem tylko co wybrać bo oba podobają mi się w tym samym stopniu. Hiszpański (najchętniej w latynoskiej wersji, choć do Ameryki jechać nie zamierzam) raczej dla przyjemności, więc to w późniejszym czasie. Nie ukrywam, że podoba mi się bardziej niż język Molièra. Jest bardzo rytmiczny, ,,zwiewny" poetycki. Zupełnie jak japoński. Francuski, bo nie jest tak popularny i do dziś ten język jest dość elitarny. Poza tym dość instynktownie wiem jak należy czytać i podoba mi się subtelność tego języka (te wszystkie ą, ę i inne głupoty jego wymowy dodają mu pewnej powagi i poczucia wyższości nie bez powodu ).

Myślałem też o szwedzkim (pewnie łatwiej byłoby się go uczyć jak bym znał niemiecki), bo interesuje mnie ten kraj i mentalność, ale to jeszcze nie jest czas, i nawet nie wiem czy warto. Z orientalnych to na pewno chiński i japoński, tylko nie wiem na który z nich położyć większy nacisk (japoński bardziej mi się podoba, ale odnoszę wrażenie, że chiński jest prostszy i bardziej przydatny).
O innych językach jak włoski czy tajski też myślałem, ale to raczej w formie ciekawostki, choć kto wie, nie można być nigdym niczego pewnym, prawda?
Podsumowując: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, szwedzki, chiński, japoński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2019, 12:56
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno byłby to jakiś język skandynawski, być może norweski
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki