Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-26-2019, 11:18
chinook chinook jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Poza oczywistościami, jak elastyczność takiej pracy, możliwość tropienia skarbów jak Indiana Jones, jak to zostało ciekawie porównane, zanurzenie się w daną kulturę i uczestniczenie w akcie twórczym, dużym atutem zawodu tłumacza - w mojej opinii - jest wkład indywidualny w budowanie mostów porozumienia między kulturami. Tłumacz toruje drogę do różnych obszarów wiedzy, sztuki, kultury, do obcojęzycznych instytucji i bibliotek, etc. Może to mały wkład i niezauważalny, ale daje radość i poczucie spełnienia. I to ten aspekt mnie utwierdził w wyborze zawodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 12:35
nuotian nuotian jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja dopiero wkraczam w świat tłumaczy. Wiem jedynie, że podoba mi się to, że trzeba się nieustannie doszkalać, dokształcać, chodzić na kursy, itp. Można też wykonywać ten zawód zdalnie, co nie ogranicza przykuciem się do jednego stołka w biurze i siedzenia do późnych godzin. Wiem, że pewnie się mylę, ale tłumaczenie traktuję trochę jako przygodę i wycieczkę w nieznane - nie wiadomo jeszcze, gdzie wyląduję, co mnie zatrzyma, kogo spotkam na swojej drodze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 22:01
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A ja porostu lubię łączyć moją pasję jaką jest umiejętność korzystania z języka obcego. Sprawia mi niesamowitą frajdę fakt że mogę pracować z językiem obcym. A jeśli praca sprawia przyjemność to warto ją wykonywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2019, 19:17
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dopiero wkraczam w świat tłumaczeń. Podoba mi się że mogę pracować zdalnie, bo zależy mi na elastycznych godzinach pracy i niezalezności. Również ciesze się że będę mogła dalej się uczyć. Bardzo lubię uczyć się języków i będę mogła wykorzystać wiedzę z pierwszych studiów, co także pomogło mi w wyborze kariery.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2019, 20:23
akisa1 akisa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tłumaczenia traktuję jako dodatkowy fach, a tak naprawdę dopiero stawiam pierwsze kroki w tym kierunku. Jestem osobą dość nieśmiałą, o zdolnościach analitycznych i językowych i tłumaczenia w związku z tym sprawiają mi łatwość i frajdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 20:59
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie jest fajne, bo jeśli uda się specjalizować akurat w dziedzinie która mnie interesuje, to mogę połączyć znajomość języka z tym, że mam do czynienia z tekstami z tej właśnie dziedziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 16:27
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ponieważ jest to idealne połączenie mojej największej pasji - języki z pracą, do tego całkiem nieźle płatną. Odkąd byłam mała wiedziałam, że chcę studiować filologię angielską oraz, że nie chce uczyć. Pozostał więc wybór ścieżki tłumaczeniowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 22:26
Agrzybowska Agrzybowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zawsze marzyłam o byciu tłumaczem, ponieważ nigdy nie byłam w stu procentach zadowolona z tłumaczeń jakie napotykałam na mojej drodze. Tak więc moja wielka pasja zaczęła się kiedy miałam około 13 lat i próbowałam tłumaczyć piosenki z angielskiego na polski. Aktualnie marzę o tłumaczeniu filmów i seriali. Chociaż za książki też bym się z przyjemnością kiedyś zabrała
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.