Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2017, 10:51
markap94 markap94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że to super pomysł. Codzienne czytanie na pewno wzmocniłoby naszą wiedzę językową. U mnie często brakuje motywacji niestety, ale może się przełamię.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-09-2017 o 14:29. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 13:26
paris paris jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że uczenie się słownika na pamięć może być dobrym sposobem nauki języka. Sama od dłuższego czasu przymierzam się do uczenia się na pamięć małego Roberta. Nie jest to więc żadna przesada. Ważne, oczywiście, aby mieć do czynienia z naprawdę dobrym słownikiem. Słownik to nic innego, jak taka obszerna, rozbudowana lista słówek (haseł) wraz z opisem ich znaczenia lub odpowiednikiem w drugim języku. A przecież uczenie się nowych słówek wraz z definicjami jest nieodłącznym elementem nauki każdego języka obcego. Oczywiście, mam tu przede wszystkim na myśli słowniki monojęzyczne, one najbardziej rozwijają językowo. Ale słowniki dwujęzyczne, te dobre, też są jak najbardziej godne uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 13:55
MagdalenaW MagdalenaW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie wyobrażam sobie czytania słownika od A do Z i uczenia się w taki sposób języka.
Jednak sięganie do niego od czasu do czasu, wyszukiwanie ciekawych słówek, przeglądanie innych słowników np. etymologicznego to dobry sposób na poszerzenie swojego zasobu słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 16:32
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez a.be Pokaż post
Ja mam z kolei taki zwyczaj, że jak sprawdzam jakieś słówko w słowniku, to potem zaczynam czytać sąsiadujące definicje i po chwili wyszukuję jakichś fajnych słówek rozpoczynających się na tę konkretną literę i nie mogę przestać.
Właśnie, robię to samo i to mnie gubi, szczególnie, gdy bardzo się wkręcę i zechcę je np. zapisywać - zabawa nie ma końca.

Ostatnio edytowane przez Czapa95 : 09-09-2017 o 14:30. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2017, 16:55
Slodki151 Slodki151 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Queen Of The Horizon Pokaż post
Szczerze mówiąc, mam czasem taki odruch, że przypomina mi się jakieś słówko i sprawdzam znaczenie lub wymowę. Albo zastanawiam się, jak coś wyrazić po angielsku. Myślę, że czytanie słownika won't harm you. O ile coś zostaje w głowie Jedna z pań wykładowczyń powiedziała, że jej kolega uczył się iluś pojęć ze słownika w ciągu tygodnia i teraz pracuje jako tłumacz przysięgły ; )
To ciekawe. Sam próbowałem kiedyś czytać słownik angielsko-angielski. Myślę, że czytanie definicji słów w tym samym języku uczy precyzyjnego rozumienia tego języka, uczy poprawnego budowania zdań oraz wzbogaca słownictwo. Aczkolwiek dzieje się to na poziomie raczej podstawowym, bo zasób słów używanych w definicjach jest ograniczona. Aczkolwiek buduje to gruntowne podstawy, które mogą stanowić silne i trwałe fundamenty dla dalszej nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2017, 08:53
ola105 ola105 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Nie neguję pomysłu bo samej nie raz zdarzyło mi się wertować słowniki. Niestety dla mnie to dobry pomysł na odświeżanie słownictwa ale nie uczenie się nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2017, 09:56
jaja jaja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kiedyś tak robiłam, wypisywałam po kilka słów dziennie i potem wieczorem je czytałam, ale przestałam być konsekwentna w swoim postanowieniu. ;(

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2017, 20:17
a.postolska a.postolska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi osobiście rzadko coś zostaje w głowie jeśli czytam jakieś przypadkowe słowo, bez żadnego kontekstu. Ale to wszystko zależy od sposobu w jaki zapamiętujecie informacje, jeśli ktoś jest w stanie przeczytać, i od razu zapamiętać, kilkanaście słówek wraz z ich definicjami to działa tylko na jego korzyść.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2017, 10:39
gurek95 gurek95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja za każdym razem kiedy poznaję nowe słówko przerabiam je na fiszkę, muszę konkretne słówko kojarzyć w jakimś kontekście, nie mogę uczyć się ich na wyrywki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 17:58
dialecticchaos dialecticchaos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarza mi się czasem "zgubić" przy lekturze słownika, oj zdarza. Szukam czegoś, aż nagle wpada mi w oko jakieś słówko i zapominam, po co w ogóle ten słownik otworzyłam. Jak byłam dzieckiem w podstawówce uwielbiałam czytać słownik polsko-angielski, nauczyłam się tym sposobem masy różnych, kompletnie nieprzydatnych słów, które z czasem wyleciały mi z głowy.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.