Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-13-2013, 13:42
lisulinek lisulinek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No nie wiem... Są reklamy chiński w 5 minut i takie tam, ale jednak w porównaniu do innych języków wymaga jeszcze większej systematyczności :-) Jednak warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2015, 16:45
Ifrankowska Ifrankowska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Grenada
Domyślnie

Zgadzam się z tym, że osoby znające język chiński mogą być niedługo "w cenie". Ja dlatego właśnie zaczęłam się uczyć tego języka. Dzięki temu odkryłam, że coraz bardziej interesuje mnie wszystko co jest związane z Chinami, od literatury, poprzez kino, muzykę, sztukę aż po historię czy filozofie. Tak naprawdę nie każdy jest w stanie uczyć się tego języka, jednak jeżeli okaże się on "tym czymś" to człowiek nabiera w życiu zupełnie innych perspektyw.

Ostatnio edytowane przez radekr1 : 07-10-2015 o 21:49. Powód: pisownia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2015, 13:31
katarzyna8471 katarzyna8471 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie nauczyć się języka chińskiego z samych podręczników i płyt. Przynajmniej na początku potrzebny jest dobry nauczyciel, który wytłumaczy nam podstawy gramatyki, szyk zdania i przećwiczy z nami tony. Oczywiście najważniejsze pytanie to czy chcemy się nauczyć chińskiego tylko mówionego czy też pisanego. Jeśli chcemy nauczyć się pisać, potrzebujemy nauczyciela, który wytłumaczy nam kolejność pisania kresek w znaku, nauczy nas tzw. "kluczy', dzięki którym, będzie można używać słowników. Czy ktoś z Was uczył się chińskiego samodzielnie? Ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2017, 23:02
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Po pierwsze myślę, że rynek chiński jest bardzo "pojemny", przyjmie trochę większą ilość osób. Jest to też coś oryginalnego i trochę nawet pionierskiego, bo jeszcze mało zostało na ten temat powiedziane. Poza tym, kultura chińska jest naprawdę fascynująca i naprawdę wciąż zadziwia. Niektórzy również widzą w nauce tego języka pewne wyzwanie. Myślę, że powodów jest naprawdę wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2017, 13:46
agatumi agatumi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez katarzyna8471 Pokaż post
Wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie nauczyć się języka chińskiego z samych podręczników i płyt. Przynajmniej na początku potrzebny jest dobry nauczyciel, który wytłumaczy nam podstawy gramatyki, szyk zdania i przećwiczy z nami tony. Oczywiście najważniejsze pytanie to czy chcemy się nauczyć chińskiego tylko mówionego czy też pisanego. Jeśli chcemy nauczyć się pisać, potrzebujemy nauczyciela, który wytłumaczy nam kolejność pisania kresek w znaku, nauczy nas tzw. "kluczy', dzięki którym, będzie można używać słowników. Czy ktoś z Was uczył się chińskiego samodzielnie? Ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń.
Nie uczyłam się chińskiego na własną rękę i wydaje mi się to dosyć trudne z tych samych powodów, o których piszesz, ale równocześnie uważam, że każdego języka da się nauczyć samemu, kwestia samozaparcia, systematyczności, czasem możliwości wyjazdu do danego kraju czy po prostu znalezienia partnera do rozmowy.

Cytat:
Zamieszczony przez wangyang Pokaż post
Po pierwsze myślę, że rynek chiński jest bardzo "pojemny", przyjmie trochę większą ilość osób. Jest to też coś oryginalnego i trochę nawet pionierskiego, bo jeszcze mało zostało na ten temat powiedziane. Poza tym, kultura chińska jest naprawdę fascynująca i naprawdę wciąż zadziwia. Niektórzy również widzą w nauce tego języka pewne wyzwanie. Myślę, że powodów jest naprawdę wiele.
Też mi się wydaje, że jest bardzo pojemny, ale mało powiedziane na ten temat to raczej tylko jeżeli chodzi o realia polskie. W ostatnich latach namnożyło się sinologii w Polsce i nie jest to już ani pionierskie, a i coraz mniej oryginalne, niestety, czeka nas coraz większa konkurencja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2017, 18:32
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że nadal jest to kierunek niszowy, więc jakoś się szczególnie tej konkurencji nie obawiam. Ważniejszym dla uzyskania pracy są zdolności językowe danej osoby i to jak radzi sobie z tak trudnym wyzwaniem, jakim jest język chiński. ; )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2017, 20:55
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miejsc pracy jest coraz więcej, ale jednostek kształcących sinologów i uczących języka chińskiego Również jest coraz więcej. Mozna zaobserwować coraz większe zapotrzebowanie na osoby posługujące się językiem chińskim.

Ostatnio edytowane przez maciejp : 05-21-2017 o 11:10. Powód: polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 00:14
Podszyszkownik

Domyślnie

To chyba dla nas dobrze, że jest większe zapotrzebowanie, prawda? A faktycznie, ostatnio dużo nowych sinologii w Polsce zostało otwartych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 15:45
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pewnie, ze dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2017, 11:31
Lintee Lintee jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja stwierdziłam, że o konkurencję będę się martwić, kiedy będę umiała porządnie posłużyć się językiem, a do tego jeszcze długa droga... Myślę, że kluczową rolę nie odgrywa nawet dobry nauczyciel czy podręcznik, ale moment przełamania, kiedy zaczynamy swobodnie rozmawiać z obcokrajowcami. Tak było z moim angielskim - pomimo wykucia wszystkiego na pamięć, nie umiałam się dogadać aż do liceum, kiedy to znalazłam anglojęzycznych znajomych i MUSIAŁAM jakoś się z nimi porozumieć. I nagle wyszło, że wszystko umiem, trzeba było tylko się ośmielić. Myślę, że tak jest z każdym językiem - najwięcej nauczy cię praktyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.