Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-25-2015, 12:29
ina ina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Poza ogólnym wielkomiejskim klimatem i barwnością (Camden Market!), zdecydowanie architektura, a szczególnie sposób w jaki sprawnie połączone są naprawdę stare budynki z tymi bardzo nowoczesnymi. Niejednokrotnie natknęłam się tam na jakiś oszklony gmach zbudowany w nowoczesnym stylu, zgrabnie wciśnięty pomiędzy dwa zabytkowe ceglane budynki. To miasto ma niepowtarzalny urok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2015, 15:21
kinga lingua room kinga lingua room jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Miałam przyjemność być dwukrotnie w tym mieście. I poczułam tam atmosferę, która przyjmuje wszystkie narodowości. Każdy w takim tyglu kulturowym może poczuć namiastkę własnego państwa i nauczyć się szacunku do 'inności'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2015, 15:35
zzupa zzupa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tam najbardziej lubię brzmienie brytyjskiego akcentu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2015, 20:56
karla8 karla8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najbardziej uwielbiam różnorodność pod każdym względem, kulturowym, architektonicznym.. i to, w jaki sposób Londyn sobie z tym radzi.
Poza tym na wielką pochwałę zasługuje londyński transport - wszędzie można dojechać, nie czeka się na autobus więcej niż 5 minut, wszystko jest ze sobą logicznie powiązane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2015, 16:44
masinxt masinxt jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam - dużą ilość zieleni oraz parków i przepiękne budownictwo. Moje ukochane miejsce to tereny nad Tamizą, najlepiej spaceruje mi się pod parlamentu do Tower Bridge.
Nie lubię - tłoku, wszędzie goniących ludzi, tego że tłum na Ciebie napiera oraz tych śmieci i brudu w wielu miejscach miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2015, 17:04
angelikakropacz angelikakropacz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kocham londyński klimat dużego miasta i multinarodowości. Można tam być kim się chce, nikt nie zwróci uwagi na nasz wygląd i nie spojrzy krzywym okiem, duża tolerancja, swoboda, bardzo kolorowo. Klimat dużego miasta, który bardzo mi odpowiada, choć niktórym taki hałas i zgiełk i kupa ludzi pewnie będzie przeszkadzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2017, 19:19
Ann.m Ann.m jest offline
Kumotr

Domyślnie Big Ben

Zadziwia mnie BIG BEN. Nie ma więc tu nic dziwnego, że stał się symbolem Londynu.
Swój ''intricate gothic design, great height and stricking nickname ''sprawiają, że Big Ben jest słynnym na całym świecie.
Big Ben to nazwa dzwonu na szczycie wieży św. Szczepana. Początkowo jego nazwa odnosiła się jedynie do dzwonu, obecnie jest jednak używana również w odniesieniu do zegara, a także samej wieży. Big Ben wchodzi w skład gmachu parlamentu brytyjskiego. Dwa lata wcześniej poprzedni dzwon znajdujący się w tym miejscu spadł z wieży i rozbił się z powodu zbyt dużego ciężaru. To największy zegar w Wielkiej Brytanii. Posiada wskazówki o długości 4,25 metrów i tarczę o powierzchni 7,5 metrów. Zegar podaje dokładny czas i wybija godziny. Jego niskie tony są codziennie nadawane przez radio BBC. Big Ben otwarty jest codziennie z wyjątkiem niedzieli, w różnych godzinach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2017, 21:27
aalec aalec jest online
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam problem bo mi się podoba prawie wszystko... londyński akcent, "Are you lost DARLING?" od kierowcy autobusu:-), stare stacje metra, kuchnie z całego świata, vouchery na wszystko, ujmująca grzeczność - choć to tylko forma, działa tak samo. Parki z bosymi korpoludkami pośród wieżowców. Itepe itede:-) Deszcz mnie tylko wkurza:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2017, 13:58
Kayla's Avatar
Kayla Kayla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

czerwone butki i ten akcent
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2017, 14:50
Missilanka Missilanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm trudno mi jednoznacznie powiedzieć co kryje się w " magii" Londynu. Myślę, że klimat tego miasta jest dosyć nieuchwytny i trudny do zdefiniowania.Składa się na niego wiele elementów: sklepy, puby, parki, ludzie , metro, autobusy... można by tak wymieniać w nieskończoność
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.