Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-02-2016, 10:24
Valgaaf Valgaaf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez venicequeen Pokaż post
W okolicach Kielc mówi się: "zamkną Cię w Morawicy".
Albo pytają się: "Widziałeś bramy Morawicy". Jak odpowiesz tak, to wiadomo - przyznajesz się, że tam byłeś.
Jak odpowiesz nie - "Tak szybko Cię zawozili". Stary tekst z dzieciństwa.

Ostatnio edytowane przez RePe : 10-08-2016 o 14:23. Powód: niewłaściwa interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2016, 15:36
ojj91 ojj91 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A w Śląskim mówi się "zabiorą cię do Lublińca" albo "do Toszka". Chociaż spotyka się też proste sformułowanie "wylądować w psychiatryku".

Ostatnio edytowane przez RePe : 10-08-2016 o 14:24. Powód: niewłaściwa interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2017, 22:20
justczak justczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Lubuskiem znana jest w tym temacie miejscowość Cibórz, więc u nas właśnie tam ludzie się wysyłają
Nazwa miejscowości jest nawet dość niepokojąca. A może tylko tak mi się wydaje, bo właśnie tylko z jednym mi się kojarzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2017, 14:16
potattoe potattoe jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Faktycznie, ciekawe spostrzeżenie; nigdy nie zastanawiałam się, jak sprawa ta wygląda w innych częściach kraju. W moim mieście na szpital psychiatryczny przyjęło się mówić "Kocborowo", co jest nazwą dzielnicy, w jakiej się on znajduje. Czasem zdarza mi się użyć tej nazwy w rozmowie z osobami z innych rejonów, co spotyka się oczywiście z niezrozumieniem i zdziwieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2017, 10:53
justyna19931109 justyna19931109 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

We Fromborku (warmińsko-mazurskie) znajduję się szpital psychiatryczny położony na górce i u nas mówi się: ''...bo Cię wyślą na górkę do Fromborka".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2017, 15:21
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawe spostrzeżenie, u mnie jest dokładnie tak samo, mówi się Toszek(k.Gliwic)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2017, 15:01
mfzachorska mfzachorska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że tak jest w całej Polsce - u mnie mówi się "na Walczaka".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2017, 15:52
michalxstatic michalxstatic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie rozumiem dlaczego ludzie unikają określenia takich instytucji po imieniu. Jest to w końcu miejsce jak każde inne, cenzurowanie przy użyciu nazwy ulicy jest wręcz śmieszne. Może to tylko moje odczucie, ponieważ w mojej rodzinie nigdy nie było jakichś specjalnych tematów tabu czy cenzurowania języka. Nachodzi mnie tylko pytanie, jaki jest ku temu cel? Czy coś co odbiega nawet odrobinę od sytuacji większości ludzi, a tyczy się mniejszości musi być automatycznie zakładane jako coś złego o czym lepiej nie mówić wprost? Niby czasy ciemnoty społeczeństwa się skończyły, a momentami mam wrażenie, że jesteśmy w nich głębiej niż kiedykolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.