Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-25-2019, 17:06
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez adrianm2 Pokaż post
Z Duolingo korzystałem przez około dwa lata, ale ta aplikacja poza przyjaznym interfejsem wg mnie mało ma niestety do zaoferowania. Albo inaczej: gdy głównie uczy się z innych źródeł, to jest przydatne do prostego ćwiczenia np w komunikacji miejskiej, ale wiele osób (w tym ja) na początkowym etapie nauki języka łudziło się, że przy korzystaniu wyłącznie z Duolingo da się faktycznie dobrze nauczyć podstaw języka.
Ciężko mi zrozumieć... Po przerobieniu jakiegokolwiek kursu i podniesienie go na 25 poziom bardzo dobrze znasz podstawy każdego języka...

Przed każdą jednostką lekcyjną masz wyłożoną gramatykę:

In Arabic, all nouns and adjectives are either masculine or feminine, even when they don’t refer to people. Feminine nouns and adjectives usually end with the letter ة. This letter sounds like a short a and it can only be found at the end of words.
If an adjective describes a noun, it has to agree with the noun: this means that if the noun is masculine, the adjective is masculine, but if the noun is feminine, then the adjective is feminine.
Masculine
Feminine
مُتَرْجِم ذَكِيّ = a smart translator (male) = mutarjim dhakiyy
مُتَرْجِمة ذَكِيّة = a smart translator (female) = mutarjima dhakiyya
أُسْتاذ أَمْريكِيّ = an American professor (male) = 2ustaadh 2amriikiyy
أُسْتاذة أَمْريكِيّة = an American professor (female) = 2ustaadha 2amriikiyya

I tak jest z każdym językiem... Zwyczajnie czytasz wyjaśnienie gramatyki przed rozpoczęciem jednostki lekcyjnej (symbol kłódki).

Cytat:
Zamieszczony przez adrianm2 Pokaż post
Memrise to dla mnie główne narzędzie do uczenia się słownictwa na studia, jest w tym bardzo przydatne. Również samo w sobie jest niewystarczające, bo nie uczy gramatyki, ale przynajmniej słówka (w moim przypadku) dużo łatwiej i mocniej wchodzą w głowę.
Memrise to jedno z najlepszych (darmowych) narzędzi dostępnych na rynku. Przyszli tłumacze powinni korzystać jednak z wersji komputerowej, bo zarówno Duolingo na Smartfona, jak i wersja Memrise na telefon jest bardzo ograniczona. Chyba że ty piszesz wyłącznie o wersji Duolingo i Memrise na telefon??? Znasz wersje tych programów na komputer?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2019, 13:23
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Bardzo często korzystam zarówno z Memrise jak i z Duolingo. Uważam, że jest to świetne urozmaicenie nauki, a im więcej różnych źródeł, tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.