Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-24-2012, 19:46
sunrise sunrise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Książki z odzysku

Kilka razy już wspomniane to było na forum, ale dotyczyło innych wątków dlatego postanowiłam założyć nowy, poświęcony tylko temu tematowi.
Wszyscy wiemy, że czytanie książek w obcym języku korzystnie wpływa na nasz poziom jego znajomości.
Otóż chciałbym poznać Wasze zdanie na temat książek anglojęzycznych z second-handów. Wiele osób myśli, że kupowanie w takich sklepach jest "nie na ich poziomie", lub, że nie znajdą tam ciekawych pozycji, ale same romansidła.
Ja sama bardzo często kupuję takie książki (zazwyczaj nie kosztują więcej niż 5zł!) i muszę przyznać, że nieraz wyłowiłam już "perełki", które w księgarni kosztowałyby majątek. Znalazłam na przykład książki Kinga, Koontza, Song of Myself W. Whitman'a, słowniki, encyklopedie. No i moja biblioteczka bardzo poszerzyła się dzięki tym wycieczkom lumpeksowym. A i przy okazji mój budżet nie został bardzo nadszarpnięty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2012, 20:01
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że niechęć niektórych ludzi do książek z second-handu nie wynika z ich pochodzenia (z odzysku), ale z przeświadczenia, że są to "romansidła" dla starszych pań, więc to raczej niechęć do gatunku.
Jeśli o mnie chodzi, to nie mam nic przeciwko takim książkom, sama chętnie w kilkanaście bym się zaopatrzyła, aby rozbudować moją nikłą biblioteczkę, ale nie natrafiłam jeszcze na taką okazję. Owszem, chodzę w różne miejsca, od second-handów po dworce pks, ale nigdzie nie oferują tanich używanych książek anglojęzycznych. Jeżeli ktoś wie gdzie można takie nabyć w Lublinie, bardzo chętnie się dowiem .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2012, 21:35
Gwidon88 Gwidon88 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Będlewo
Domyślnie

Uważam, że w przypadku książek w językach obcych, czytanie nawet tych tanich romansideł rozwija. No i nie da się ukryć, że odwiedzanie second-handów/lumpeksów w poszukiwaniu zagranicznej książki to całkiem rozsądny (bo w miarę tani) sposób na pozyskanie nie-naszych książek. Jestem za!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2012, 21:38
nela nela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wiem gdzie takie miejsca można znaleźć w Krakowie i romansidła są tam rzadkością. Zgadzam się, że można znaleźć jakąś perełkę, np. podręcznik do matematyki po angielsku, co mi akurat było potrzebne do gromadzenia słownictwa z tego zakresu. W takich miejscach często jest dużo klasyki czyli Emily Bronte, Jane Austen czy Charles Dickens, ale fajne jest też to, że często można też kupić filmy czy seriale angielskie za 1zł z angielskich gazet, często takie, które w Polsce, w ogóle nie są dostępne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 12:53
dorina dorina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Sama kiedyś kupiłam Honeymoon Pattersona w twardej oprawie i świetnym stanie za grosze. Tak jak ktoś wspomniał, dużo Koontza też można trafić. Czasem trzeba się przekopać przez masę romansideł, ale nagroda, jaką jest upolowanie perełki, jest tego warta. Musiałam sobie nawet zrobić szlaban, bo kupowałam więcej, niż można było pomieścić w domu. W Łodzi był kiedyś super lumpeks przy Zielonej i zawsze można było znaleźć coś do poczytania, ale już zamknęli. Czasem coś się trafi w Centralu II na górze, ale dawno nie buszowałam, więc nie wiem, jak sprawa wygląda teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 14:04
lipcik lipcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kalina89 Pokaż post
Myślę, że niechęć niektórych ludzi do książek z second-handu nie wynika z ich pochodzenia (z odzysku), ale z przeświadczenia, że są to "romansidła" dla starszych pań, więc to raczej niechęć do gatunku.
Jeśli o mnie chodzi, to nie mam nic przeciwko takim książkom, sama chętnie w kilkanaście bym się zaopatrzyła, aby rozbudować moją nikłą biblioteczkę, ale nie natrafiłam jeszcze na taką okazję. Owszem, chodzę w różne miejsca, od second-handów po dworce pks, ale nigdzie nie oferują tanich używanych książek anglojęzycznych. Jeżeli ktoś wie gdzie można takie nabyć w Lublinie, bardzo chętnie się dowiem .
Służę pomocą, bardzo fajny second hand jest na Czechowie, na ulicy Braci Wieniawskich, naprzeciwko Aldika jest wejście po schodach w górę, w sklepie obok getin banku zdarzał się już Harry Potter, cała seria Pattersona i Tess of the d'Urbervilles Oczywiście są się też romanse, ale zawsze warto poszperać. Ciuchy też mają niezłe, brakuje mi tego ciuchlandu odkąd skończyłam studia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 14:31
chamedafne chamedafne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja używane książki kupuję na allegro, jest kilku "wyspecjalizowanych" sprzedawców u których trafiają się prawdziwe perełki, a opis stanu książek jest zawsze rzetelny. Niestety, koszt dostawy książek jest zazwyczaj wysoki, dlatego najlepiej kupić sobie od razu parę pozycji lub zrobić zakupy ze znajomym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 14:58
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez dorina Pokaż post
Musiałam sobie nawet zrobić szlaban, bo kupowałam więcej, niż można było pomieścić w domu.
I w tym jest problem, z miejscem na książki i czasem na czytanie.

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 02-12-2018 o 00:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 15:15
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lipcik Pokaż post
Służę pomocą, bardzo fajny second hand jest na Czechowie, na ulicy Braci Wieniawskich, naprzeciwko Aldika jest wejście po schodach w górę, w sklepie obok getin banku zdarzał się już Harry Potter, cała seria Pattersona i Tess of the d'Urbervilles Oczywiście są się też romanse, ale zawsze warto poszperać. Ciuchy też mają niezłe, brakuje mi tego ciuchlandu odkąd skończyłam studia
Dzięki, na pewno skorzystam, jak będę miała chwile wolnego od codziennego kieratu .
Czy u Was również na półkach można znaleźć wiele książek, których jeszcze nie mieliście czasu przeczytać, a których po prostu nie mogliście nie kupić? . U mnie stoi kilka takich pozycji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2012, 15:23
sunrise sunrise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kalina89 Pokaż post
Dzięki, na pewno skorzystam, jak będę miała chwile wolnego od codziennego kieratu .
Czy u Was również na półkach można znaleźć wiele książek, których jeszcze nie mieliście czasu przeczytać, a których po prostu nie mogliście nie kupić? . U mnie stoi kilka takich pozycji
U mnie takowych jest mnóstwo! Nie ma czasu na czytanie... Mam nadzieję, że kiedyś się ten czas znajdzie..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.