Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Kształcenie tłumacza
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2019, 13:01
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na cały mój rok mogłabym na płacach jednej ręki policzyc miłośników tego języka i kultury. Nie wiem, co robi tam reszta. Większość z nich nie chce nawet pracować w języku xD Dla mnie to strata czasu, ale ich sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2019, 08:26
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Być może sytuacja wynika właśnie z tego, że często filologia jest traktowana jako kurs językowy (przynajmniej z takim zamiarem niektórzy się wybierają), coś w tym jest pewnie, bo jednak jeśli zajęcia są rzeczywiście prowadzone w takim języku jak powinny to ekspozycja na język jest na pewno większa niż na klasycznym kursie ledwie kilka godzin w tygodniu, dodatkowo jest się jakby nie było zmuszonym do czytania dłuższych tekstów i można się porządnie obyć z językiem chociaż wiadomo, że ideologicznie nie o to chodzi w studiowaniu takiego kierunku. Poza tym filologia jest w ogóle obszerna, jednych interesuje tylko językoznawstwo, drugich bardziej kultura, literatura i w zależności od tego jak jest ułożony program studiów to można któryś semestr przesiedzieć zupełnie niezainteresowanym a potem okazuje się że jednak znajdują się ciekawe dla danej osoby tematy o których się wcześniej nie słyszało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2019, 20:02
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A u mnie na studiach bardzo dużo osób narzekało na zbędne przedmioty (literatura brytyjska, kultura obszaru językowego i struktura języka). Jednak moim zdaniem nie da się być dobrym tłumaczem i użytkownikiem języka jeśli się nie zna podstaw np słowotwórstwa w angielskim. Podobnie jest z historią a nawet obecnym ustrojem w Wielkiej Brytanii. Podstawy ze znajomości kultury w danym kraju są niezbędne dla filologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2019, 21:58
Waleria_P Waleria_P jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego co zauważyłam, to na takie kulturowe przedmioty bardziej narzekają osoby nastawione na to, że będą robić np. tłumaczenia techniczne. Chociaż fanów gramatyki opisowej też można zwykle policzyć na palcach jednej ręki, tak samo jak historii samego języka - a ja na przykład uważam że znajomość procesów historycznych, czy to fonetycznych czy sposobu powstawania reguł gramatycznych w rozwoju języka daje takie szersze spojrzenie na sprawę i moim zdaniem w ogóle ułatwia zabranie się za naukę kolejnego języka z tej samej rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2019, 20:04
kingariko11 kingariko11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja poszłam na studia filologiczne, ponieważ chciałam uczyć się głównie języka ale uważam, że jest za mało języka, a za dużo zapychaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2019, 00:17
BasiaSt BasiaSt jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Jeśli rzeczywiście na studia filologiczne duża część studentów idzie bez większego zainteresowania studiowaniem, to może i dobrze, że tak wielu odpada. Tylko trochę szkoda czasu czasu wykładowców i pieniędzy. A może to problem metod nauczania. Na Filologii Angielskiej na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi oferują, że pogłębisz swoją wiedzę z zakresu kultury, literatury czy języka angielskiego. Studia pozwolą opanować język angielski na takim poziomie C1.Studiując w AHE dzięki zajęciom oferowanym w ramach Technologii Kreatywności rozwiniesz swoją kreatywność, poszerzysz wyobraźnię, przygotujesz się do startu na rynku pracy.Istotnym elementem kierunku filologia angielska są też zajęcia specjalizacyjne, które w bezpośredni sposób przygotują Cię do zaistnienia na rynku pracy a dodatkowo pomogą się na nim wyróżnić. Ciekawe, prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 22:24
jbodera9 jbodera9 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Studiuje filologie białoruska, zaczynaliśmy w 50 osób, jest nas 3. Na roku mam tylko jednego miłośnika białoruskiego, druga osoba po prostu dąży do poznania jak największej ilości języków, ja właściwie tez tylko dlatego wybrałam ten kierunek, zwłaszcza ze mam jeszcze rosyjski i angielski (dość specyficzne połączenie)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 11:31
nikkac nikkac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że studia filologiczne są na tyle trudne, że z czasem okaże się tak naprawdę kto jest prawdziwym miłośnikiem języka. Osoba, która jest na takich studiach, ale nie ma prawdziwego zamiłowania do języka, szybko z nich zrezygnuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.