Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-26-2012, 20:52
EK2412 EK2412 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Niemiecki od podstaw - jakie metody i materiały do nauki polecacie?

Witam Was serdecznie!

Jako że nie znalazłam podobnego wątku - zakładam własny.
Proszę o radę, jak powinnam się przygotować na samodzielnej nauki języka niemieckiego. Niestety od podstaw, gdyż uczyłam się go jedynie przez rok, ale było to kilkanaście lat temu i praktycznie niczego nie pamiętam. Do września tego roku chciałabym być w stanie porozumieć się po niemiecku przynajmniej w miarę normalnie w codziennym życiu. Będzie mi to niezbędne. Na zapisanie się na kurs jęzkowy niestety mnie w tej chwili nie stać. Pozostają mi więc inne rozwiązania. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2012, 21:19
MaRtii's Avatar
MaRtii MaRtii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zakup sobie książkę "20 minut każdego dnia" z Langenscheidta. Jest bardzo fajna na przypomnienie oraz na początek nauki. Wszystko jest prosto wytłumaczone, jest podział na tematy, a w każdym temacie jest dialog, który jest nagrany na płycie, przez co można szkolić także wymowę.

Poza tym warto osłuchać się z językiem, włącz czasem niemieckie radio, albo tv. Nawet jeżeli nic nie rozumiesz, to chociaż się osłuchasz z językiem, a to zaprocentuje w przyszłości.
Stary 02-26-2012, 21:53
JolantaS1982 JolantaS1982 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się uczyłam z książek:
!) Anne Vorderwulbecke, Klaus Vorderwulbecke "Stufen International 1, Lehr-und Arbeitsbuch" - do nauki i ćwiczeń
2) "Themen neu, Lehrwerk fur Deutsch als Fremdsprache, Kursbuch (miałam część 1 i część 2) - do książek są dodatkowe książki do wykonywania ćwiczeń.

Pozdrawiam i powodzenia w nauce!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2012, 23:04
skooli skooli jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

wydaje mi się, że Themen neu do samodzielnej nauki może być troszkę skomplikowane. W to miejsce zaproponowałabym Direkt Lektorkletta. do książki dołączone są płyty ze słuchowiskami. Oprócz tego przyłączam się do rady MaRtii, czyli by od czasu do czasu włączyć niemiecką telewizję, by osłuchać się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 14:31
7ala7 7ala7 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

w internecie też znajdzie się sporo pomocy do nauki języka obcego.. podstawowe informacje znajdują się na licznych stronach m.in. [url]http://www.slowka.pl/niemiecki_wymowa.php[/url] jak i w postaci multimedialnej -> [url]http://www.youtube.com/results?search_query=deutsch+fuer+anfanger&oq=deut sch+fuer+anfanger&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=16 08l8241l0l8378l38l18l0l0l0l0l0l0ll0l0[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 15:58
hassaniec hassaniec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo popularny "Alles klar"tez jest niezływ moim zdaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2012, 00:53
izolda24 izolda24 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Spróbuj też posłuchać sobie piosenek na youtub'ie, które mają podpisy niemieckie i piosenek niemieckich z polskimi podpisami, zawsze to miłe urozmaicenie nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 13:20
EK2412 EK2412 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim za rady. Na pewno sprawdzę te możliwości i wybiorę coś dla siebie. Postaram się też w przyszłości opisać swoje wrażenia, związane z nauką na podstawie wybranych materiałów. Oczywiście mile widziane są kolejne propozycje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2012, 15:00
Krzysztof Krzysztof jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli mówimy o nauce od podstaw to polecałbym przede wszystkim (poza tym co zostało wspomniane wcześniej):

Beata Pawlikowska - Blondynka na językach. Niemiecki (słownictwo, rozmówki, gramatyka w pigułce). Do książki dołączona jest płyta CD.

Istnieje jeszcze SITA Język niemiecki - kurs podstawowy (może być).

Natomiast jeżeli chciałabyś sobie potem poszerzyć słownictwo / zasób wiedzy gramatycznej to dorzuciłbym jeszcze:

Ewa Maria Rostek - Deutsch. Słownik tematyczny wyd. Wagros
Grażyna Hatała, Małgorzata Bielicka - Słownik tematyczny języka niemieckiego wyd. Kanion

Stanisław Bęza - Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego wyd. PWN
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2012, 12:49
Kashiaa Kashiaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chodzi o gramatykę, polecam tradycyjnego Bęzę. Ma swoje wady, bo jest typowo "oldschoolowym" podręcznikiem, bez ładnych obrazków i odpowiedniego miejsca na rozwiązywanie zadań. Jest jednak stworzony do nauki przez powtarzanie setek przykładów, do znudzenia, ale skutecznie.

Alles Klar jest moim zdaniem momentami nieczytelny i chaotyczny.

Fajnym podręcznikiem jest Aspekte, ale to do nauki szkolnej/grupowej.

Ja wykorzystywałam do samodzielnej nauki książeczki z opowiadaniami na różnych poziomach zaawansowania. Są dostępne w EMPIKach. Jest tam trochę zadań do pracy z tekstem i słowniczki.

Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.