Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-27-2017, 02:50
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie TOPIK 한국어능력시험 - opinie

Ktoś miał już przyjemność zdawać? Jakieś porady, sugestie, wskazówki? Interesuje mnie każdy aspekt, więc z przyjemnością posłucham opinii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 00:49
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tutaj znalazłem listę słówek do egzaminu, gdyby ktoś był zainteresowany:
[url]http://keytokorean.com/blog/challenge/120-topik-31-1500-intermediate-topik-vocabulary-flashcards/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2019, 19:25
Yuri Yuri jest offline
Kumotr

Domyślnie

Do egzaminu Topik planuję podejść po raz pierwszy w tym roku w październiku, ale wcześniej chodziłam przez jeden semestr na kurs przygotowujący. Robiliśmy tam po prostu stare arkusze. Wydaje mi się, że jest to najsensowniejsza forma przygotowania się, bo słownictwo w części poświęconej czytaniu i w części poświęconej słuchaniu jest bardzo specyficzne, z różnych dziedzin i z tego co zauważyłam wiele słówek oczywiście się powtarza w różnych arkuszach, więc wystawiając się na te słówka odpowiednio wcześniej jest szansa, że nie będziemy bardzo zaskoczeni na egzaminie
Istnieją listy zawierające słówka na Topik, ale według mnie to nie do końca efektywne uczyć się słówek bez żadnego kontekstu, wyjętych ze zdań. Dlatego ja mając arkusz w domu najpierw go rozwiązuję bez żadnych pomocy naukowych, potem sprawdzam odpowiedzi, a następnie tłumaczę teksty z czytania i drukuję też sobie transkrypcję tekstów ze słuchania i też je tłumaczę. Zaznaczam na kolorowo słówka, których nie znam i chcę się nauczyć, a potem powtarzam je czytając zdania, w których są. W ten sposób znacznie łatwiej i szybciej się je zapamiętuje.
Jeśli chodzi o część poświęconą pisaniu to nie czuję się w niej za mocna. Na kursie, w którym uczestniczyłam, nauczyciel podawał pewne schematy odpowiedzi, bo Topik mimo wszystko jest dość schematycznym egzaminem, aczkolwiek muszę te schematy jeszcze przećwiczyć, więc nie wypowiem się na razie w tej kwestii.

To co jest bardzo ważne, to żeby w trakcie egzaminu od razu nanosić swoje odpowiedzi na kartę odpowiedzi, bo potem nie ma na to czasu - arkusze są od razu zbierane i nie ma mowy o nawet odrobinie dodatkowego czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.