Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-13-2017, 22:48
Prazubr Prazubr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od danego człowieka, dla każdego inny język będzie tym najtrudniejszym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2017, 14:32
iwka33 iwka33 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na studiach filologicznych miałam wykład na temat najtrudniejszych języków świata i faktycznie język polski był w pierwszej trójce tych najtrudniejszych. Nie ma się co dziwić, nasz język ojczysty ma 7 przypadków, 3 rodzaje, niezliczoną ilość wyjątków od jeszcze większej ilości reguł, skomplikowaną ortografię, interpunkcję i gramatykę, wiele niełatwych związków frazeologicznych, a do tego trudną, „szeleszczącą” wymowę.
"Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie" I jak tu sobie taki obcokrajowiec języka nie połamie
A propos wiecie, że Szczebrzeszyn leży w województwie lubelskim nad rzeką Wieprz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2017, 15:20
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie najtrudniejszym językiem świata jest taki, którego nie jestem w stanie się nauczyć. Jest to oczywiste. Jest wielu Polaków, którzy biegle władają językiem chińskim czy japońskim i dla nich nie jest on już taki trudny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 12:49
Ale Ale jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla wielu obcokrajowców bardzo trudny jest polski ze względu na bardzo trudną gramatykę, odmianę przez przypadki, trudności w wymowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2017, 18:28
Elisa Elisa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Aż mnie zainspirował ten temat i poszukałam sobie jakichś danych na ten temat ze stron anglojęzycznych. Choć podobnie, jak koleżanka kilka linijek poniżej, myślę, że taka lista jest raczej subiektywna i zależy od tego z czyjego punktu widzenia się to analizuje,bo np. język polski dla Słowaka czy Białorusina raczej nie jest trudny tak jak dla np. Francuza, Hiszpana czy Anglika

[url]http://www.effectivelanguagelearning.com/language-guide/language-difficulty[/url]

To jeden z rankingów. Jeśli Wy znajdziecie inne, także z punktu widzenia innych nacji,wklejcie tu proszę, bo to swoją drogą bardzo ciekawe jak poszczególne nacje odbierają stopień trudności naszego języka w stosunku do swojego i do innych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2017, 18:45
Elisa Elisa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Polecam jeszcze w temacie : "Is Polish the most difficult language to learn?"

[url]http://blog.oxforddictionaries.com/2016/08/learning-polish/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2017, 20:27
paulina24 paulina24 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wilkowice
Domyślnie

Ja również słyszałam, że język polski jest uznawany za najtrudniejszy język świata. Znam wielu obcokrajowców, którzy mają problemy z nauczeniem się naszego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2017, 21:28
Kasia88 Kasia88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A co sądzicie o węgierskim? Dla mnie to właśnie ten język jest jednym z najtrudniejszych, ale zgadzam się z opiniami, że wszystko jest naszym subiektywnym odczuciem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2017, 00:12
izas95 izas95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Będzie to mało obiektywne, ale uważam, że polski jest jednym z najtrudniejszych. Czy najtrudniejszy? Nie wiem. Wiele zależy od naszych predyspozycji i podobieństwa języka ojczystego i obcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2017, 20:33
Gummyslav Gummyslav jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Moim zdaniem wysokie miejsce w rankingu najtrudniejszych języków zajmie kalaallisut - język grenlandzki. Z jego ciekawszych cech: aglutynacyjny, polisyntetyczny, ergatywny; ma 10 przypadków, 4 osoby, 8 trybów. Czytałem w jednej książce, że jeśli nie jest się nativem tego języka, to nigdy nie będzie możliwe płynne wypowiadanie się w nim.

Polecam stronkę [url]http://hornsund.igf.edu.pl/~tmo/grenlandia/gl/jezyk2.html[/url]

Przykład tłumaczenia na angielski fragmentu piosenki grenlandzkiego zespołu Nanuuk:

Ingerlaliinnaleqaagut

Uummatiga ulikkaariartormat
kissarneq tunginnut supoorpara
qungujummik akigamma
eqqarsaatitit atuarpakka
qaammassuaq imissereersoq
ersiginagu akuerisigu

We Keep On Going

As my heart fills up
I blow warmth in your direction
I read your mind
When you responded with a smile