Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2014, 14:42
gutolina gutolina jest offline
Kumotr

Domyślnie Który język jest łatwiejszy i przyjemniejszy do nauki: rosyjski czy hiszpański?

Studiuję anglistykę i chciałabym rozpocząć naukę drugiego języka obcego, dlatego ucieszę się z każdej opinii na temat który język jest łatwiejszy i przyjemniejszy do nauki: rosyjski czy hiszpański? Na studiach przez 2 lata miałam lektorat z francuskiego ale jakoś nie przekonał mnie ten język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 15:28
vertejas vertejas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam przez około 2 lata podstawy hiszpańskiego. Jest to na pewno bardzo łatwy język dla osoby, która tak jak Ty studiuje anglistykę. Gramatyka i czasy są bardzo zbliżone do tych w j. angielskim. Akcent jest dość prosty i przyjemny. Jedyny problem może być z nauczeniem się mówienia w odpowiednim tempie, ponieważ Hiszpanie mówią dużo szybciej niż Polacy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 19:09
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gutolina Pokaż post
Studiuję anglistykę i chciałabym rozpocząć naukę drugiego języka obcego, dlatego ucieszę się z każdej opinii na temat który język jest łatwiejszy i przyjemniejszy do nauki: rosyjski czy hiszpański? Na studiach przez 2 lata miałam lektorat z francuskiego ale jakoś nie przekonał mnie ten język
Co kto lubi. Rosyjski to z kolei język z naszej grupy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 19:13
nageoire's Avatar
nageoire nageoire jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja postawiłabym na hiszpański, ze względu na to, że jest bardziej praktyczny no i wydaje mi się prostszy do nauczenia, przynajmniej dla mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 22:19
annakopec annakopec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie hiszpański. Rosyjski wprawdzie łatwiejszy dla Polaka, jednak hiszpański piękniejszy i bardziej "popularny".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2014, 22:57
acogito acogito jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przez rok uczyłam się języka hiszpańskiego i mimo że to niewiele czasu na naukę języka obcego to dużo się nauczyłam - jak dla mnie język łatwy do opanowania i śliczny w brzmieniu. Z racji tego, że jestem z pokolenia, gdzie język rosyjski był obowiązkowy w szkole podstawowej, a później trochę z konieczności kontynuowałam jego naukę w liceum posługuję się tym językiem dość dobrze. Myślę, że jego nauka może sprawić wiele satysfakcji, szczególnie poznawanie dość odmiennego w pisowni alfabetu Poza tym, z tego co się zdążyłam zorientować na rynku pracy coraz bardziej pożądane są osoby ze znajomością właśnie języka rosyjskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2014, 13:32
ag.swierkowska ag.swierkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja stanęłam przed tym samym dylematem idąc na studia. Wybrałam hiszpański i nie żałuję. Ale możliwe, że rosyjski jest bardziej poszukiwany na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2014, 14:33
miralevi miralevi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ze swojej strony polecam język rosyjski. Nie tak łatwo jest znaleźć osobę, która posługuje się tym językiem na poziomie wyższym niż podstawowy (choć hiszpański też nie jest zbyt rozprzestrzeniony, to prawda), a jest to język potrzebny, zwłaszcza w obliczu aktualnych wydarzeń. Sytuacja będzie się rozwijać, i jestem pewna, że na przestrzeni kilku lat język rosyjski nabierze nowego znaczenia.

Nie znam się na języku hiszpańskim (kiedyś próbowałam się go nauczyć, ale jednak nie przypadł mi do gustu - to tylko subiektywna opinia), ale język rosyjski jest prawdopodobnie łatwiejszy do nauczenia się, w związku z tym, że należy do tej samej grupy języków słowiańskich. Nie wyobrażajmy sobie jednak, że nauczenie się go to łatwizna nauka jakiegokolwiek języka zawsze wiąże się z ogromem pracy.
Pisma nie należy się bać. Jest bardzo łatwe do opanowania. Troszeczkę trudniej jest z ortografią, ale od czego są słowniki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2014, 16:01
aprzewozna aprzewozna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja z kolei stanę murem za hiszpańskim. Być może jest popularny i być może tu, w Polsce, wiele osób się nim posługuje, więc konkurencja na rynku pracy jest duża. Jeśli jednak rozważasz podjęcie pracy zagranicą - a nie istnieje bardziej otwarty i sympatyczny naród, niż Hiszpanie, tak sądzę - to ze swoim angielskim (filologia) na pewno znajdziesz zatrudnienie. Bardzo niewielu młodych (!) Hiszpanów mówi dobrze po angielsku, więc to jest już na wstępie dodatkowy atut.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2014, 09:31
hannakedzierska hannakedzierska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że jeśli zależy Ci na szybkich efektach, to lepszy byłby hiszpański. W rosyjskim trzeba opanować przecież od podstaw alfabet, a hiszpańska ortografia i wymowa są dla Polaków dość proste. Czasy gramatyczne tworzy się na podobnych zasadach jak w języku angielskim, więc jako filolog nie powinnaś mieć z tym większego problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.