Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-04-2013, 16:22
Anna Nowotarska Anna Nowotarska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Szwajcaria

Czytałam kiedyś fajny artykuł dotyczący mentalności Szwajcarów, napisany przez Polaka, który się tam przeprowadził. Stwierdził on, że Szwajcarzy są jak cebula, bo mają warstwy. Zamieszkał w małej miejscowości, gdzie społeczność była dosyć zamknięta i spotkał się na początku z nieufnością. Dopiero gdy poznał ludzi, a oni jego i został zaakceptowany, okazało się jak bliskie są więzi np pomiędzy sąsiadami. Szwajcarzy traktowali swoich najbliższych sąsiadów niemalże jak rodzinę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2013, 13:23
lejdi8 lejdi8 jest offline
Kumotr

Domyślnie

- góry
- ser
- czekolada
- banki
- zegarki

Kolejność przypadkowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2013, 18:16
agnieszkax91 agnieszkax91 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mam znajomą, która mieszka w Zurychu i zachwycają mnie zdjęcia, które zamieszcza - pełno bajkowych miasteczek i niespotykanych krajobrazów, sprawiają wrażenie nie z tego świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2013, 11:05
michal8495 michal8495 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie Skojarzenia związane ze Szwajcarią

Jak wam się kojarzy Szwajcaria- konotacje, ciekawostki, ciekawe miejsca,miasta, języki, ludzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2013, 14:28
adatyczynska adatyczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o Szwajcarię to polecam Zurych. Na mnie największe wrażenie zrobiły piękne widoki, góry oraz jeziora. W Holandii niestety nigdy nie byłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2013, 14:13
anna_szmidt91@wp.pl anna_szmidt91@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szwajcaria kojarzy mi się z pięknymi krajobrazami, górami, spokojem, tam czas płynie jakby wolniej
Stary 08-17-2014, 18:38
Barbara Star Barbara Star jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie Szwajcaria kojarzy się z Alpami i z pieniędzmi, a Zurych z Porsche- bo jak tam byłam to po prostu przy każdej uliczce stało jakieś Porsche i nie były to stare auta tylko po prostu były to takie samochody, że sama wolę nie myśleć ile kosztowały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2015, 18:31
Adi93 Adi93 jest offline
Kumotr

Miałem okazję przez jakiś czas przebywać w Szwajcarii i tym co na długo pozostanie w mojej pamięci są wyjątkowo malownicze krajobrazy oraz bogactwo, które naprawdę widać dookoła. Jest to dość drogi kraj jeśli chodzi o życie codzienne. Co do Szwajcarów - faktycznie są bardzo przywiązani do swojego kraju. Nie są zbyt ufni w stosunku do cudzoziemców, są bardzo zdystansowani - tyczy się to głównie starszego pokolenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2015, 22:29
annakwiat annakwiat jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Szwajcarskie przywitanie przez "Grüezi" i cały Schweizerdeutsch ("Schwizerdütsch" )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2015, 23:52
Svizzero's Avatar
Svizzero Svizzero jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Szwajcaria
Domyślnie

A mnie Szwajcaria kojarzy sie z normalnym zyciem, praca, z ludzmi, z ktorych kazdy mowi innym dialektem, z koszmarnym niemieckim w ogole (jesli chcesz sie oduczyc niemieckiego to Szwajcaria jest najlepszym miejscem do tego), totalna stabilizacja czyli nuda, brak trosk finansowych, gdzie nie wyjade za granice to z moja pensja jestem fafarafa, z wysokim standardem i przestronnoscia mieszkan, razaco wysokimi cenami w porownaniu np. z Austria czy Niemcami. Do Szwajcarii wracam zawsze z ulga, ze jestem koncu w jakims normalnym miejscu. Wydaje mi sie, ze w innych krajach jest lepiej niz w CH np. w Monako albo Luxemburgu, chociaz znam Gastarbeiterow z Luxemburga, czyli musi im sie oplacac tu pracowac. Szwajcaria dla mnie to kraj chlopkow malorolnych, jak wracam Swissem z Londynu czy Sztokholmu to po czerwonych gebach od razu rozpoznaje, kto Szwajcar a kto nie. Ale mimo to, nie zamienilbym tego kraju na zaden inny (z wyjatkiem Monako).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.