Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-18-2012, 08:36
Grimik Grimik jest offline
Kumotr

Domyślnie Aegisub

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat programu [URL="http://www.aegisub.org"]Aegisub[/URL].

Plusy:
  • Darmowy,
  • Posiada polską wersję językową,
  • Obsługuje wiele formatów wideo,
  • Stworzony pod kilka systemów operacyjnych,
  • Wiele narzędzi edycji wyświetlania napisów.

Minusy:
  • Skomplikowany dla początkujących.*

Czy ktoś z was miał z tym programem styczność?

*Mam tu na myśli edycję i efekty wyświetlania, a nie samo tłumaczenie, ponieważ ta część programu jest dość przejrzysta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 13:38
akalita akalita jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie słyszałam wcześniej o tym programie, ale w najbliższych dniach wypróbuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 17:41
Ethiel's Avatar
Ethiel Ethiel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam styczność i muszę powiedzieć , że miałam z nim pod swoim systemem ( Windows & /64bit) spore problemy ze sterownikami. Wywalało mnóstwo błędów.
Fajną opcją w programie jest możliwość podglądu filmu w małym okienku , u mnie niestety ze względu na problemy ze sterownikami nie ma dźwięku.
Trzeba uważać jak się zapisuje przetłumaczone napisy - zaróno rozszerzenie pliku jak i typ kodowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 09:33
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ethiel Pokaż post
Miałam styczność i muszę powiedzieć , że miałam z nim pod swoim systemem ( Windows & /64bit) spore problemy ze sterownikami. Wywalało mnóstwo błędów.
Mi nigdy błędów ze sterownikami nie pokazywało, ale nie mam 64-bitowego systemu, więc może właśnie o to chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 09:45
Auun Auun jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Świetnie! Właśnie miałem założyć temat i spytać czy jest jakiś fajny program do tworzenia napisów (oprócz Jubler). Przetestuję i napiszę swoją opinię
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 10:01
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Auun Pokaż post
Świetnie! Właśnie miałem założyć temat i spytać czy jest jakiś fajny program do tworzenia napisów (oprócz Jubler). Przetestuję i napiszę swoją opinię
Mogę cię trochę rozczarować, bo owszem da się w Aegi tworzyć napisy, ale to bardziej program do ich edycji, z Jublera jeszcze nie korzystałem, ale myślę że może tam być to łatwiejsze. Poza tym, zawsze jeszcze jest SubEdit, który jest już omawiany na forum
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 10:23
Ethiel's Avatar
Ethiel Ethiel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chodzi o system 64 bit to na samym początku - jakiś rok temu - większość programó była z nim niekompatybilna. Do edycji napisów, można również używać edytoró napisów zawartych w niektórych programach do odtwarzania filmów, polecam jeżeli chodzi o synchronizację utworzonych już napisó z filmem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 10:43
Kumotr

Domyślnie

Owszem synchronizację, ale głównie właśnie edycję. Aegi posiada narzędzia do tworzenia na przykład karaoke. Ja zawsze używałem go po to, żeby tłumaczyć tekst z już wyciągniętym timingiem, tak w kwestii tworzenia napisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-02-2012, 09:36
Kumotr

Domyślnie

Dla ludzi nie zaznajomionych z programem, a zaznajomionych z angielskim polecam:
[URL="http://docs.aegisub.org/manual/Main_Page"]http://docs.aegisub.org/manual/Main_Page[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 20:40
everfading everfading jest offline
Kumotr

Domyślnie Instrukcja PL mojego autorstwa:P

Odkopuję wątek - fakt - ale osobiście byłem Aegisub zachwycony (szczególnie możliwość użycia waveformu ścieżki dźwiękowej do synchronizacji napisów - cudo!)

Napisałem swojego czasu instrukcję dla moich znajomych studentów - jeśli ktoś ma ochotę się zapoznać, to zapraszam! Plik w załączniku.

Aby w polskich napisach wyświetlały się polskie znaki należy kodować napisy w systemie "Local"

Polecam ten program z całego serca!

Nie jest może perfekcyjny, ale z tego co widać na forach - jak wyjdzie nowa wersja, to największe mankamenty będą naprawione
Załączone Pliki
File Type: zip Krótka instrukcja programu Aegisub dla zainteresowanych.zip (870.8 KB, 24 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.