Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2012, 17:04
KatarzynaCh KatarzynaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Staż w instytucjach Unii Europejskiej

Polecam skorzystanie z możliwości jakie oferuje młodym tłumaczom Unia Europejska. Na stronie znajdziecie liczne informacje dotyczące staży tych płatnych, jak i darmowych.
[url]http://europa.eu/about-eu/working-eu-institutions/linguists/index_pl.htm[/url]
Ja osobiście jeszcze nie mam wyrobionej własnej opinii, gdyż sama staram się o taki staż. Znajomi, którym udało się zakwalifikować bardzo chwalą sobie zdobyte doświadczenie.Ciekawa jestem opinii na ten temat. Może ktoś odbył tego rodzaju staż ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2012, 15:58
KatarzynaCh KatarzynaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę, że nie ma wielu zainteresowanych Wiem, że właśnie skończyły się kwalifikacje na staż dla tłumaczy rozpoczynające się w lipcu. Niestety otrzymałam odpowiedz negatywną dlatego zwracam się do Was. Może komuś się udało i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami i doradzić co należy zrobić. Nie mam zamiaru rezygnować z takiej szansy i następnym razem znowu spróbuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2012, 11:37
Angela_Krk Angela_Krk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety sama nie byłam na takim stażu, więc nie mogę Ci doradzić niczego poza tym, że warto próbować! Są to doświadczenia znajomej - ona też sobie go bardzo chwaliła. Również w biurze tłumaczeń, gdy szukasz później pracy to wzmianka o takim stażu w CV bardzo działa na twoją korzyść!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 10:41
hopfen hopfen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaCh Pokaż post
Polecam skorzystanie z możliwości jakie oferuje młodym tłumaczom Unia Europejska. Na stronie znajdziecie liczne informacje dotyczące staży tych płatnych, jak i darmowych.
[url]http://europa.eu/about-eu/working-eu-institutions/linguists/index_pl.htm[/url]
Ja osobiście jeszcze nie mam wyrobionej własnej opinii, gdyż sama staram się o taki staż. Znajomi, którym udało się zakwalifikować bardzo chwalą sobie zdobyte doświadczenie.Ciekawa jestem opinii na ten temat. Może ktoś odbył tego rodzaju staż ?
Dziękuję CI bardzo za podanie linka z informacjami. Bardzo przydatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 12:53
muzarubensa's Avatar
muzarubensa muzarubensa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

z tego co wiem, dobrze jest się pochwalić w aplikacji online dorobkiem lub studiami podyplomowymi albo ukończyc studia - tłumaczenia konferencyjne, które przygotowują do pracy w instytucjach UE, myślę, że to sprawi, że profil kandydata będzie atrakcyjniejszy, miejsc jest niewiele, a chętnych pewnie 100 razy więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 13:04
Anika Anika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaCh Pokaż post
nigdy nie byłam na takim stażu, ale bardzo poważnie nad tym myślę, może w następnej edycji mi się uda. Dziękuję za link.
Z przyjemnością też poczytam opinie osób, które taki staż odbyły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 13:53
dominikaL dominikaL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama myślałam o taki stażu, na pewno warto, jeszcze nie próbowałam ale może....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 13:59
pawellapinski pawellapinski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja również słyszałem dużo dobrego o tych stażach, sporo osób ode mnie z filologii się na to porywało i część nawet pracuje dziś w różnych unijnych instytucjach, także myślę, że warto. z jednej strony dla samego doświadczenia, a z drugiej to może być niezła ścieżka awansu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 14:28
JolantaS1982 JolantaS1982 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jeszcze nie byłam na takim stażu, ale nie omieszkam spróbować swoich sił w walce o niego Jeśli się uda, na pewno będzie to mocny atut w moim CV
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2012, 14:28
Julek Julek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno niezłe pieniądze i warunki zatrudnienia (np. social). Jeśli kogoś nic nie trzyma w kraju, to mega opcja na rozwój zawodowy.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum