Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-09-2013, 00:05
anuszka anuszka jest offline
Podszyszkownik

Smile Kuchnia polska czy niemiecka?

hej milingowicze,

co sadzicie o kuchni niemieckiej? macie jkas ulubiona potrawe? w bawarii bardzo popularne sa Sauerkraut i Schweinhaxen? ktos z was mial mozliwosc sprobowac? polecam rowniez Spaetzle! palce lizac!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2013, 12:23
martunia_floyd martunia_floyd jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej Anuszka! osobiście nie przepadam za niemiecką kuchnią ale muszę przyznać że szczególnie tradycyjna bawarska kuchnia jest dość pomysłowa. Bardzo lubię Obatzter- bawarską pastę serową. Skoro już jesteśmy przy temacie kuchni może zastanowimy się jak tłumaczyć nazwy potraw które często nazywane są bardzo poetycko i w żaden sposób nie opisują danego dania a po dosłownym przetłumaczeniu na język docelowy tracą swój urok, macie jakieś propozycje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2013, 22:23
kecht kecht jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Niemiecka kuchnia to rzeczywiście "smaczna" sprawa i to dosłownie. Ale osobiście uważam, że jest to duża porcja cholesterolu, zwłaszcza w wędlinach. Także lepiej nie zajadać się tymi rarytasami za bardzo. Sam osobiście zajadałem się tak kiedyś, pijąc do tego piwo. Przypłaciłem to wysokim poziomem cholesterolu (ok 170- to jeszcze norma, ale poziom i tak wysoki) i 3 miesiącami diety na obniżenie tego draństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2013, 22:26
Arezja's Avatar
Arezja Arezja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Potwierdzam - kuchnia niemiecka do najbardziej dietetycznych z pewnością nie należy.
Chociaż tradycyjne, polskie potrawy również są robione na sporej ilości słoniny/smalcu Mimo wszystko, wolę polską kuchnię.
Stary 01-09-2013, 22:32
KasiaL KasiaL jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja powiem szczerze, że chociaż przez rok mieszkałam u niemieckiej rodziny, to nie spotkałam tam nic typowego dla niemieckiej kuchni. Ale rodzina nie należała także do tradycjonalistów. Byłam jednak kiedyś na rodzinnym przyjęciu u starszej osoby, która przygotowała na deser coś co mi się kojarzy z Niemcami - ciasto z dużą ilością śliwek węgierek, do tego oczywiście bita śmietana, był tam też Herrenpudding - czyli budyń z dodatkiem rumu i startej czekolady i słynny deser rote gruetze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2013, 21:27
radwas radwas jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Ja uwielbiam Leberkäse !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2013, 00:08
menia menia jest offline
Kumotr

Domyślnie dania kuchni niemieckiej

Popularne dania niemieckie- Kartoffelsalat ( plasterki gotowanych kartofli z cebulą i majonezem), Nudelsalat (sałatki makaronowe), do nich oczywista- Wuerstchen. Gruenkohl -jarmuż zasmażany, jako dodatek do mięsnych pieczeni . Kuchnia niemiecka jest raczej mało konkretnie przyprawiana, można by rzec- mdła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2013, 22:16
jurekkar jurekkar jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie kuchnia polska czy niemiecka

Miałem okazję spróbować tradycyjnych placków ziemniaczanych na słodko z konfiturą jabłkową- znakomite !!!
A takiego Schwarzwaldera i innych ciast, jakie miałem przyjemność jeść w kawiarence w okolicach Römerberg we Frankfurcie nad Menem, nie spotkałem nigdy wiecej, gorąco polecam .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 21:11
marta23 marta23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście za kuchnią niemiecką nie przepadam. Jedyne co im mogę przypisać to to, że mają lepszą czekoladę Gdy w wakacje byłam na Bawarii w pracy, wszyscy się dziwili i nie mogli pojąc, dlaczego nie jem sosów- bo dla nich to najlepsze co może być Poza tym zauważyłam, że Niemcy są strasznie "mięsożerni" =) dla mnie niemiecka kuchnia jest trochę za ciężka, ale nie twierdzę, że niesmaczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2013, 22:54
kzajaczkowska's Avatar
kzajaczkowska kzajaczkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Racja, niemieckie potrawy z pewnością nie należą do najzdrowszych jeśli chodzi o ilość zawartych w nich kalorii. Ale przecież czasem można sobie troszkę pofolgować i dobrze zjeść
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.