Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-31-2012, 02:23
zylciaj zylciaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alleris Pokaż post
Nie rozumiem, dlaczego tylu ludziom się wydaje, że języki orientalne są trudniejsze do nauki od języków europejskich, nawet brzmiących niby podobnie języków słoweńskich czy brzmiącego zupełnie inaczej węgierskiego... Za każdym razem jak się przyznaje, że uczę się języka arabskiego, wywołuję jakiś niemy podziw albo komentarz "ojej... to takie strasznie trudne przecież". A paradoksalnie żadnego języka do tej pory nie uczyło mi się jak bezboleśnie jak arabskiego. Ładny, logiczny język, gramatyka bardzo łatwa do pojęcia... A pisanie po arabsku jest samą przyjemnością. I oczywiście, uwielbiam słuchać, jak ktoś mówi po arabsku, to chyba jeden z najśliczniejszych języków świata.

A jakie są wasze obserwacje? Bronicie tezy, że alfabet jest jakąś większą przeszkodą w nauce języka? Albo jego dziwne brzmienie? Czy raczej, tak jak w moim wypadku, ta egzotyczność wszystkiego właśnie motywuje was do nauki?
Myślę, że jeżeli poznasz 2 lub więcej języki europejskie, a nauka języków jest dla Ciebie wciąż przyjemnością, to zaczynasz szukać czegoś nowego, innego. Dla mnie odmienny alfabet jest wyzwaniem i raczej zachęca mnie do nauki, niż zniechęca. To niesamowite uczucie, jak zbiór dziwacznych znaków staje się dla Ciebie stopniowo zrozumiały, nabiera znaczenia! W moim przypadku jest jeszcze jedna kwestia - nie lubię nie rozumieć obcokrajowców A im bardziej egzotyczny język, tym bardziej mnie złości, że ich nie rozumiem Ale jest to taka "sportowa złość"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2012, 07:09
malgorzataj malgorzataj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi się podoba język koreański i turecki. Jeśli chodzi o japoński i chiński- nie mogę ich po prostu słuchać I nie mam pojęcia dlaczego tak na mnie działają. Za bardzo podobają mi się języki europejskie żebym miała się przeczucić na orientalne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2012, 10:46
agako88 agako88 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Porto - o meu amor
Domyślnie

Ja wcale nie uważam, by języki orientalne były jakoś znacznie trudniejsze od europejskich. Ludzie tak reagują, bo po prostu nie wiedzą, że to nie jest jakaś czarna magia. Ja pokochałam koreański za jego brzmienie a nauka tego języka była czystą przyjemnością. A alfabet? Kilka dni nauki i po krzyku.
Przyznam szczerze, że łatwiej mi się uczyło koreańskiego niż portugalskiego... A ponoć powinno być na odwrót. :P
Stary 07-31-2012, 18:55
Mandi Mandi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja lubię języki ogólnie, bo dają wgląd w mentalność innych ludzi i kultur np.francuski jest bardzo dźwięczny i romantyczny. Jak słyszę mowę w tym języku to ciarki mnie przechodzą po plecach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2012, 11:36
catchmebaby catchmebaby jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Alfabet może być może nie tyle przeszkodą, co drobnym utrudnieniem. Ja uczę się japońskiego i generalnie idzie całkiem szybko, ale książki przeczytać na spokojnie nie mogę, bo nie znam zbyt wielu znaków. Gdyby to był język europejski już dawno bym czytała i progres byłby szybszy...
Ale z drugiej strony to też motywacja Nowe wyzwanie!
Myślę, że dla nas języki orientalne są nie tyle trudniejsze, co zupełnie inne. System języka jest inny, Japończycy inaczej "myślą" językowo... Ale nie ma co! Motywacja jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 21:45
Haku Haku jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Orientalne języki brzmią... orientalnie (hehe, masło maślane). Mają jakąś magię, urok, który przyciąga i nie pozwala się oderwać. Jeżeli dodamy do tego fakt, iż każdy orientalny język korzysta z własnego "dziwnego" (z początku) alfabetu i systemu znaków - no jest motywacja, żeby te zagadkę rozwiązać. Poznać bliżej historię powstania tego języka, kultury. A, że rozwija to również szare komórki? No pozostaje jedynie się z tego faktu cieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2012, 09:07
malgorzataj malgorzataj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Mandi Pokaż post
Ja lubię języki ogólnie, bo dają wgląd w mentalność innych ludzi i kultur np.francuski jest bardzo dźwięczny i romantyczny. Jak słyszę mowę w tym języku to ciarki mnie przechodzą po plecach.
Na erasmusie większość dziewczyn zakochało się we Francuzach od pierwszego usłyszenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2012, 00:17
Overek Overek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez malgorzataj Pokaż post
Na erasmusie większość dziewczyn zakochało się we Francuzach od pierwszego usłyszenia
Rany, nie zdzierżę francuskiego, grrr... Aż mi gula w gardle staje, jak tylko ten język słyszę.
No ale, pewnie niektórzy do tej pory się po głowie drapią jak słyszą, że ubóstwiam niemiecki ;D
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2012, 00:19
Overek Overek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co do orientalnych - nie wiem, po prostu coś w sobie mają, coś co je odróżnia. Może nawet i inny stopień trudności przez swoje alfabety, do których oko nasze raczej nie jest przyzwyczajone, ale brzmią tak jakoś śmiesznie, a zarazem wyniośle... Taka mieszanka tego, co ciekawe, intrygujące i po części doprowadzające do gotowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2012, 03:53
joannamn joannamn jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Rydzu Pokaż post
Kwestia "orientalności" jest tutaj chyba kluczowa. Im coś jest mniej znane, w pewnym stopniu tajemnicze i tak niewiele osób w naszym otoczeniu ma o tym blade pojęcie, tym bardziej nas to pociąga. Nauka języka orientalnego jest swego rodzaju odskocznią od pewnego utartego sposobu myślenia, formułowania zdań. Zagłębienie się w kulturę, obyczaje i historię krajów, o których nie wiedziało się tak dużo. Poszerzanie horyzontów. Coś kompletnie nowego i niekoniecznie trudnego. Pismo na pewno odstrasza, jednak gdy przysłuchać się językom orientalnym - są piękne!
Zgadzam się. Wszystko do odległe, inne, trochę tajemnicze, zawsze wydaje się ciekawsze. Poza tym inne sposoby myślenia ludzi, które są odwzorowane w języku bardzo mnie ciekawią. Obecnie sama zajmuję się porównaniem metafor w języku angielskim do tych w tłumaczeniu na język Choctaw. Wciągające.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.