Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2011, 08:56
joannasz's Avatar
joannasz joannasz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bumpy Pokaż post
A mnie się ten program podoba, ale nie do końca. Najbardziej podrażniło mnie w tym programie, że wybór formatu napisów dostępny jest dopiero po naciśnięciu zapisz jako... Przyznam szczerze, że wydłużyło to moją pracę o jakąś godzinę

Bycie choć trochę informatykiem w dzisiejszych czasach jest chyba coraz bardziej potrzebne, dla osób nie obcujących w jakimś szerszym stopniu z komputerem to zło konieczne. Mimo wszystko, warto poznawać wszystko, co jest dostępne.
Ale ja nie powiedziałam, że mi się nie podoba. Początkowo mnie do siebie strasznie zniechęcił ale jak już go zrozumiałam i opanowałam to jest całkiem fajny

@GreyOwl: Avidemux nie zyskał mojej sympatii nawet po ujarzmieniu, są lepsze programy od niego. Ale racja, śmietnik w komputerze jest :P

a co do menu po angielsku... no prawie większość programów takie ma i też nie widzę w tym problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 16:54
MartaB MartaB jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie, to jak już udało mi się opanować funkcje Jublera, to zaczął mi się podobać. I nawet uniknęłam kilku problemów, które mieli inni forumowicze. Np: film otwierał mi się w oknie Jublera, a nie w oddzielnym oknie (tu chyba chodziło o kodeki). Nie musiałam też instalować Aspella, a polskie znaki diakrytyczne zapisały i otwierały mi się bez problemu. Ogólna ocena: pozytywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 17:10
jegli jegli jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy wszyscy obecni używają Windows? Ja nie i po raz pierwszy chyba mi się to opłaciło (albo i nie), bo Jubler nie sprawiał żadnych problemów, nic dodatkowo nie musiałam ściągać, nic ustawiać, wszystko się samo wgrało i intuicyjnie pięknie ustawiło.

Tylko mam teraz spory problem z drugim programem, który już intuicyjny nie jest i muszę metodą prób i błędów ustawiać jakieś współczynniki, których nie rozumiem... Szkoda, że moja praca (tłumacza, choć zaczynam się zastanawiać czy nie powinnam sobie też niedługo informatyka wpisać na CV...) jest dobrze i szybko wykonana, ale i tak potem spędzam godziny na bawieniu się w kodeki, cuda wianki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 19:24
margon margon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pracę z programem Jubler wspominam dobrze, chociaż oczywiście potrzebowałam nieco czasu na oswojenie. Jednak już po przełamaniu pierwszych lodów udało mi się, szybko i bez większych komplikacji stworzyć napisy, wręcz idealnie zsynchronizowane z nagraniem. Jedynym irytującym zjawiskiem była dla mnie znikająca ostatnia linijka listy dialogowej już po zgraniu napisów z nagraniem, którą, za radą jednego z forumowiczów, ujarzmiłam poprzez wstawienie ostatniej pustej linii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 19:35
kacha kacha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Robienie napisów to dla mnie zupełna nowość. O programie Jubler nawet nigdy wcześniej nie słyszałam, ale muszę stwierdzić, że bardzo mi się to podoba - to robienie napisów. Można zapisać napisy,a następnie jeszcze je poprawiać, ustalać czas pojawiania się tych napisów bez robienia wszystkiego od samego początku. Jak dla mnie super było to zadanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 20:08
Monika108 Monika108 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Właśnie skończyłam tłumaczenie fragmentu filmu w programach Jubler i Avidemux. Muszę stwierdzić, że ten program najbardziej przypadł mi do gustu ze wszystkich do tej pory poznanych narzędzi CAT (miałam już do czynienia z Deja Vu i Abby Transformer). Zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że tłumacz w obecnych czasach musi mieć żyłkę informatyka i niemałą wiedzę oraz wyobraźnię, żeby móc korzystać z programów wspomagających tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 20:14
Kagemusha Kagemusha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jubler moim zdaniem jest bardzo intuicyjny, podstawowe funkcje są proste w obsłudze, praca z nim idzie na prawdę szybko i przyjemnie

Ze wspomnianym avidemux'em się nie polubił mój system operacyjny, więc nie podejmę się oceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 21:00
abochniak's Avatar
abochniak abochniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oba programy działają mi bez zarzutu. Oczywiście, miałam parę problemów z Avidemux, ale wystarczyło trochę poszperać w internecie (a i nawet w samym programie - metodą prób i błędów) i sprawa rozwiązana.
Nie rozumiem w czym trudność - większość przypadków jest poruszana na różnego rodzaju internetowych forach. (Jeśli pominie się złośliwe komentarze itd. dojdzie się w końcu po nitce do kłębka)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2011, 21:52
MadziaDM MadziaDM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też oceniam program Jubler pozytywnie. Na początku miałam trochę problemów, ale dość szybko opanowałam obsługę. Jedyny mój problem polegał na tym, że jak miałam białe tło, to czcionka była słabo widoczna i nie wiedziałam jak zrobić, aby pod napisami pojawił się szary pasek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2011, 02:13
bigapple bigapple jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chociaż program wydaje się niezbyt trudny, to jednak ja miałam z nim spore kłopoty… Owszem, na pewno do pozytywów należy możliwość szybkiego zainstalowania. Jednak te wszystkie dodatkowe aplikacje i potrzeba doinstalowania dodatkowych programów, są dosyć irytujące..Tworzenie napisów to dla mnie nowość. I o ile samo zadanie jest bardzo ciekawe, to cała ta instalacja, a raczej dochodzenie do źródeł problemów zajęło mi bardzo dużo czasu…Także moje uczucia są dosyć mieszane:/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.