Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Kształcenie tłumacza
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-06-2018, 17:31
Przemocnie Przemocnie jest offline
Kumotr

Miejscowość: Stępina
Domyślnie

Dzień dobry!

Fundacja PRZEMOCNIe poszukuje wolontariusza (wolontariuszy) do tłumaczenia naszych filmów Youtube na język angielski. W zamian wystawimy refencje i wymienimy autora w napisach. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, nawet jeśli będzie to przetłumaczenie jednego filmu.

Kontakt:
Facebook [url]https://www.facebook.com/PRZEMOCNI/[/url]
Email [email]przemocnie@gmail.com[/email]
Youtube [url]https://www.youtube.com/channel/UC2qvolHkdopj7FqVuWFuSCw?view_as=subscriber[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2018, 11:12
julaszam julaszam jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Przemocnie Pokaż post
Dzień dobry!

Fundacja PRZEMOCNIe poszukuje wolontariusza (wolontariuszy) do tłumaczenia naszych filmów Youtube na język angielski. W zamian wystawimy refencje i wymienimy autora w napisach. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, nawet jeśli będzie to przetłumaczenie jednego filmu.

Kontakt:
Facebook [url]https://www.facebook.com/PRZEMOCNI/[/url]
Email [email]przemocnie@gmail.com[/email]
Youtube [url]https://www.youtube.com/channel/UC2qvolHkdopj7FqVuWFuSCw?view_as=subscriber[/url]
Szanowni Państwo,
Proponuję umieścić to ogłoszenie również na stronie ngo.pl.
Jest to strona organizacji pozarządowych, na której również wystawiają swoje ogłoszenia chętni do wolontariatu początkujący tłumacze, którzy chcą zdobyć referencje.

Jeśli będą potrzebowali Państwo tłumacza j.francuskiego, zapraszam do kontaktu .

Pozdrawiam,
Julia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2018, 22:16
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ktoś już zadał to pytanie, niemniej chciałabym je ponowić: czy ktoś zna stronę, na której można odbyć wolontariat z języków orientalnych? Niestety póki co tylko na Coursera widziałam taką możliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 10:57
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mpawlak09 Pokaż post
Ktoś już zadał to pytanie, niemniej chciałabym je ponowić: czy ktoś zna stronę, na której można odbyć wolontariat z języków orientalnych? Niestety póki co tylko na Coursera widziałam taką możliwość.
Jeśli interesują Cię tłumaczenia audiowizualne, to możesz tworzyć napisy do konferencji i materiałów TED:
[url]https://www.ted.com/participate/translate[/url]

Potrzebują tam tłumaczeń nie tylko w różnych kombinacjach azjatycko-polskich, ale również w standardowych językach.

Jeśli nie masz doświadczenia z napisami, nic nie szkodzi: będziesz miał dostęp do szeregu wytycznych i wskazówek jak tłumaczyć. Ponadto, tłumaczenie przed opublikowaniem przechodzi weryfikację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 21:01
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie często korzysta z pomocy wolontariuszy przy tłumaczeniach, zarówno pisemnych (zdalnie), jak i ustnych (mają siedzibę na Krowoderskiej). Polecam się do nich zgłosić, w specjalnej grupie na FB, do której dołączani są chętni wolontariusze, publikują aktualne potrzeby - najczęściej chodzi o takie języki jak arabski, rosyjski, niemiecki, angielski, ale zdarzył się też wietnamski, urdu, ostatnio bodajże paszto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2019, 20:12
barni's Avatar
barni barni jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nie bardzo będę w stanie tutaj pomóc. Nie jest to moja dziedzina wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 19:33
Perdita Perdita jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś współpracowałam z Global Voices, niestety potem musiałam z tego zrezygnować, a teraz chciałabym wrócić do tłumaczeń dla tej fundacji. Czy ktoś ma pojęcie, z kim i jak mam się skontaktować? Nie mogę odnaleźć grupy Global Voices Polska na Google Groups, jest tylko ogólna, międzynarodowa. Pamiętam, że kiedyś się wypisałam, bo otrzymywałam zbyt wiele wiadomości, ale z tego, co sobie przypominam, trzeba należeć do tej grupy na Google Groups aby zgłaszać, który tekst chce się przetłumaczyć. Dzięki za pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 19:56
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo ciekawy wątek. Nie pomyślałam, że można zdobyć doświadczenie tłumacza w ten sposób. Doświadczenie i referencje na pewno się przydadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2019, 20:19
akisa1 akisa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przez któryś z portali z ogłoszeniami wolontariatu wykonuję tłumaczenia dla dwóch firm, dzięki jednej dość dużo się nauczyłam, ponieważ moje tłumaczenia są korygowane i redagowane i dostaję dużo informacji zwrotnych - artykuły, które tłumaczę, są publikowane dla pacjentów na stronie www i stąd przykłada się do nich wagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.