Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-14-2019, 22:48
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dopiero co rozpoczęłam pracę z tym programem, ale uważam, że jest bardzo dobry, nic się nie zacina, nie psuje, nie wyskakują żadne błędy - cud miód.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2019, 09:33
magdatrz's Avatar
magdatrz magdatrz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Program tak jak przedmówcy powiedzieli jest łatwy w obsłudze. Należy tylko się na samym początku z nim oswoić. Jednak praca w tym programie trwa dwa razy dłużej niż w programach CAT, gdzie jak np. w MemoQ mamy „drzewo” zbudowane automatycznie. Tutaj trzeba samemu zdecydować, z czego ma się składać „drzewo”, a to nie należy do łatwych decyzji. Drugim
aspektem jest to, że inne program nie przejmuje słówek utworzone w jednym z kierunków językowych. O wiele prościej by było, gdyby para słów np. „kot-cat” utworzona w kombinacji polsko-angielskiej, od razu pojawiała się w drugiej zakładce z kombinacją angielski-polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2019, 14:40
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie program jest dość łatwy w obsłudze i przyjemnie się z nim pracuje. Zastanawiam się tylko, czy w pełnej wersji programu jest możliwość dodawania grafiki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2019, 10:19
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

No właśnie, dodawanie wszystkiego ręcznie jest dość męczące. Trzeba się zastanowić i trochę posiedzieć w tym programie, bo ja jeszcze nie do końca go ogarniam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 09:42
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem bardzo zadowolona z pracy z tym programem. Już na samym początku pozytywnie zaskoczyła mnie łatwość i bezproblemowy przebieg instalacji – żadnych wyskakujących błędów i brak konieczności instalowania dodatkowych rzeczy, co było miłą odmianą od poprzednio testowanego przeze mnie oprogramowania. TLex jest dość prosty i przyjemny w obsłudze, podstawy korzystania z tego programu można opanować bardzo szybko. Dużym plusem są według mnie spore możliwości modyfikacji formatowania tekstu, przez co wygląd słownika można swobodnie dostosować do swoich własnych upodobań i kryteriów przejrzystości. Wspomniana przez poprzedniczki konieczność ręcznego kopiowania haseł do części w drugim języku nie przeszkadzała mi tak bardzo, ale rzeczywiście przez to opracowywanie dwukierunkowego słownika trwa dłużej. Ogólnie rzecz biorąc, TLex zrobił na mnie dobre wrażenie i uważam ten program za godny polecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.