Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-12-2019, 12:50
Nathaniele518 Nathaniele518 jest offline
Kumotr

Domyślnie Erasmus - kulturowe wyzwanie?

Wszyscy bardzo chwalą wymiany językowe, mówiąc o ich samych zaletach. Ja jednak, po rocznej wymianie, którą odbyłam w Hiszpanii, w Grenadzie, myślę, że warto pomówić też o trudnościach, jakie niesie ze sobą zmiana kręgu kulturowego na tak długi czas. Nie znaczy to, że negatywnie oceniam wyjazd - erasmus w Grenadzie to jedno z moich najważniejszych i najciekawszych doświadczeń językowych i kulturowych

Co było dla was trudne po przeprowadzce do innego kraju?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2019, 22:35
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zmiana klimatu, różnice międzykulturowe czy nawet jedzenie z pewnością mogą być największymi trudnościami - przynajmniej dla mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2019, 13:38
akisa1 akisa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gdy byłam na stypendium w Wiedniu przez rok, to oczywiście wspaniale wspominam ten czas, bo Wiedeń jest pięknym miastem. Jednak nie zdecydowałam się zostać tam na stałe (mimo że miałam tam możliwość rozwoju zawodowego), ponieważ nie do końca czułam się jak u siebie i dziwiły mnie pytania np. fryzjerki w Wiedniu o to, gdzie wcześniej robiłam włosy i jej zdziwienie, że w Polsce można mieć tak dobrze zrobione włosy u fryzjera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2019, 10:16
alicja.czarnik alicja.czarnik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Odbywam obecnie mój Erasmus w Hiszpanii, ale od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii. To, co dla mnie jest zawsze najtrudniejsze po przeprowadzce, to język. Przywyknięcie do akcentu tubylców, do charakterystycznego slangu czy sposobu załatwiania różnych spraw jest niezłym wyzwaniem! Czasem ciężko zorientować się w obyczajach czy stylu życia nativów. Mimo wszystko, uważam że Erasmus daje nam niezwykłą szansę, by się przemóc i spędzić wspaniale czas, poznając kulturę innego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.