Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-02-2015, 09:53
martaes martaes jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja mam wrażenie, że chętniej uczą się angielskiego osoby, które na codzień posługują się dwoma językami, jak np. Katalończycy, czy Baskowie. Większość z nich twierdzi, że hiszpański jest ich drugim językiem, może dlatego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2015, 10:53
LabeckaN LabeckaN jest offline
Kumotr

Domyślnie :)

Też zauważyłam taki fenomen u Hiszpanów. Z tego co wywnioskowaliśmy z rozmów z innymi Polakami jak również Hiszpanami, oni rzadko czują potrzebę uczenia się innych języków. Wychodzą z założenia że ich jest najpiękniejszy i niech reszta świata uczy się mówić po hiszpańsku
Również dawniej było tak, że Hiszpanie mało podróżowali. Mieli wszystko u siebie więc... po co opuszczać granice tak cudnego kraju? :P oczywiście sytuacja się trochę zmieniła w ostatnich latach, więcej ludzi wyjeżdża, podróżuje ale i tak nie skłania ich to do nauki :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2015, 14:49
anna.karenina anna.karenina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jednym z ulubionych argumentów moich hiszpańskich znajomych jest to, że hiszpański jest trzecim pod względem liczby mówiących językiem świata. Więc po co?!
Problemem jest też ich fatalny system edukacji, na uniwersytetach nie ma lektoratów, a jeśli niektóre kierunki mają jakiś język obcy, najczęściej prowadzony jest w.... castellano.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-08-2015, 18:55
Ananke Ananke jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Faktycznie, niejednokrotnie nawet nauczanie języków obcych na uniwersytecie pozostawia wiele do życzenia. Na uniwersytecie, na którym studiowałam wiele zajęć z języków obcych prowadzonych było po hiszpańsku. Co gorsza, wiele z nich było suchą wykładnią teorii języka, gramatyki w teorii, a praktyka była elementem sporadycznym. W rezultacie uczono się na pamięć zasad i teorii, dostawało się bardzo wysoką ocenę za opanowanie ich, a w praktyce realne umiejętności językowe mogły być znikome.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2019, 09:17
Hikari Hikari jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ale wiecie, jak się spojrzy na to z drugiej strony to w Polsce jest podobnie. Wszyscy się uczą angielskiego, ale mało jest tych którzy go używają na naprawdę wysokim poziomie, co sami angliści przyznają. Rozmowa telefoniczna czy kontakt z nejtiwem wprawiają w osłupienie, i to wcale nie są pojedyncze przypadki. Może zatem należałoby zachować trochę pokory nim oceni się innych?
U nas przecież też stawia się głównie na gramatykę, a wymowa i aktywna znajomość języka po prostu leży.

Drugi aspekt to historia naszego kraju. My, będąc biednym krajem pod okupacją Rosjan, zawsze szukaliśmy możliwości pracy zagranicą. To nas skłoniło do nauki języków, nawet do zgubnego perfekcjonizmu, co doprowadziło do tego, że teraz lepiej jest się wymądrzać o lenistwie innych, nie biorąc pod uwagę historii innych państw.
Drażni mnie taka postawa u Polaków. Tym bardziej, że sami nie jesteśmy w czołówce państw których język angielski byłby na jakimś super poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.