Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2019, 22:47
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że mogą decydować o tym takie czynniki jak poziom języka (jeśli nie jest dostatecznie wysoki oglądanie filmu w oryginale z przyjemności zmienia się w męczarnie) oraz zwyczajne lenistwo, ponieważ jak wiadomo posługiwanie się językiem ojczystym wymaga od nas znacznie mniejszego wysiłku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 08:55
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez WeronikaSZ1996 Pokaż post
Myślę, że mogą decydować o tym takie czynniki jak poziom języka (jeśli nie jest dostatecznie wysoki oglądanie filmu w oryginale z przyjemności zmienia się w męczarnie) oraz zwyczajne lenistwo, ponieważ jak wiadomo posługiwanie się językiem ojczystym wymaga od nas znacznie mniejszego wysiłku
A tam zaraz lenistwo. To tak jakby kogoś, kto wyszedł na spacer sobie zwyczajnie szedł zamiast biec nazwać leniem!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2019, 15:40
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciężko oglądać film w oryginale bez napisów czy lektora jeśli nie zna się języka. Chyba że mówimy o osobach które znają język, a pomimo to wolą oglądać filmy z tłumaczeniem. Być może takim osobom łatwiej "wczuć się" w film jeśli mają tłumaczenie na język ojczysty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2019, 01:52
klaudiamalus klaudiamalus jest offline
Kumotr

Domyślnie wolę lektora

W moim przypadku, filmy po angielsku wolę oglądać z lektorem. Znam angielski dobrze, mogłabym oglądać bez, ale nie lubie tego języka. Lepiej i przyjemniej mi się ogląda po polsku. Wg mnie angielski ogólnie źle brzmi i filmy po angielsku tracą urok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2019, 15:50
kasiabo3 kasiabo3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że Polacy boją się iż nie będą w stanie zrozumieć niektórych kwestii, żartów. Wynika to przede wszystkim z braku znajmości języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2019, 15:57
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że na arenie międzynarodowej, Polacy i tak radzą sobie świetnie z filmami w oryginale. Poza tym, u nas bardzo popularne jest czytanie lektora, dzięki czemu trochę oryginału jednak się słyszy, nie tak jak w Hiszpanii, Włoszech czy w Niemczech gdzie dubbingują dosłownie wszystko, a co najgorsze nawet w kinie filmy lecą z dubbingiem....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2019, 23:54
KarolUminski KarolUminski jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgaduję, że po prostu łatwiej oglądać przetłumaczone, skoro nie ma woli nauki języka przez oglądanie seriali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2019, 00:11
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolUminski Pokaż post
Zgaduję, że po prostu łatwiej oglądać przetłumaczone, skoro nie ma woli nauki języka przez oglądanie seriali.
Łatwiej? Po prostu inaczej byłoby niemożliwe.
A z tą wolą to jest moim zdaniem tak, że więcej ludzi NIE potrzebuje angielskiego do pracy niż go potrzebuje.
A duża część z tych co potrzebuje to wystarczy im podstawowa jego znajomość, na pewno nie taka która umożliwia oglądanie filmów w oryginale. Do gier też nie jest raczej potrzebny angielski zbytni wyszukany, więc go uczyć się nie będą (poza tym co muszą/musieli w szkole)
Pozostają jeszcze tylko językowi hobbiści.

Mam wrażenie, że na forum jest jakaś pogarda i poczucie wyższości wobec tych co nie chcą doskonalić sowich umiejętności językowych Ale przecież nie każdemu musi to być do szczęścia potrzebne.

Ogólnie panuje brak tolerancji wobec każdego kto wyłamuje się z jakiegoś schematu panującego w danym środowisku. Tak jak nie każdy musi chcieć śmigać po szczytach gór jeśli znajdzie się w Tatrach, leżeć plackiem na słońcu jak jest akurat nad morzem. I koniecznie szlifować język jeśli akurat znalazł się przed ekranem telewizora.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.