Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-12-2011, 12:55
Toshinus Toshinus jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie Akcenty - Sonda

Bardzo ciekawi mnie, jaki najbardziej lubicie akcent języka angielskiego. Amerykański, brytyjski, australijski, a może jakieś inne z domieszką regionalizmu (np. ang. + rosyjski)? Jeśli już jakiś wybierzecie to sprezycujcie dokładnie - jaki akcent, np. brytyjski - cockney. Czekam z niecierpliwością na wasze wypowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2011, 17:04
v_l_g's Avatar
v_l_g v_l_g jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: LODZ
Domyślnie Akcenty - Sonda

Ponieważ dużą część mojej edukacji językowej (tej pozaszkolnej) stanowiły filmy i muzyka, oddaję głos na African American English - niestandardowy ale coraz bardziej popularny dzięki upowszechnieniu się popkultury afroamerykańskiej (hip hop na przykład) na całym świecie.

Peace!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2011, 15:46
sokananasowy sokananasowy jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie najwspanialszy jest akcent z Alabamy )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2011, 18:14
kathe1987's Avatar
kathe1987 kathe1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski, Londyn
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2011, 19:06
Pecola Pecola jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez v_l_g Pokaż post
Ponieważ dużą część mojej edukacji językowej (tej pozaszkolnej) stanowiły filmy i muzyka, oddaję głos na African American English - niestandardowy ale coraz bardziej popularny dzięki upowszechnieniu się popkultury afroamerykańskiej (hip hop na przykład) na całym świecie.

Peace!
I second that!! African American English, czy inaczej Vernacular English/Black Vernacular uważany jest często nawet za osobny język a nie tylko dialekt. Pomijając już nawet sam akcent, gramatyka różni się od 'angielskiej', mnóstwo tam neologizmów lub też 'starym' wyrazom nadawane są nowe znaczenia. me like it

Mój głos zdecydowanie idzie na Afrian American English!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 11:47
nucumnon's Avatar
nucumnon nucumnon jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Każdy akcent ma w sobie coś fascynującego.. zawsze najbardziej lubiłem brytyjski za jego różnorodność i brzmienie. Teraz głosowałbym na australijski lub południowoafrykański mają w sobie coś magicznego. Trudno to określić. To chyba dlatego, że te kraje są dla nas drugim końcem świata.. i stąd ich pociągająca magia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 12:29
elzyn's Avatar
elzyn elzyn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Akcent Brytyjczyków z okolic Bath zawsze i wszędzie, jest prześliczny! gdyby kogoś w ogóle interesowało zróżnicowanie akcentów w samym UK, to British Library przeprowadziło kiedyś bardzo ciekawy projekt na temat ich zróżnicowania:

[url]http://www.bl.uk/learning/langlit/sounds/index.html[/url]

Dotyczy nie tylko wymowy, ale też słownictwa, więc polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 19:27
pikusa.michal's Avatar
pikusa.michal pikusa.michal jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na studiach musialem wybrac pomiedzy BrE i AmE i w sumie w ciemno wybralem AmE, ktorego uzywam po dzis dzien i ktory tak mocno sie zakorzenil u mnie w mozgu, ze nie lubie sluchac brytyjskiego, dlatego tez unikam sluchania BBC czy ogladania brytyjskich seriali i filmow. Na studiach zainteresowalem sie akcentami w USA i bardzo podoba mi sie nowojorski akcent, ktorego pare cech wrzucilem do swojego akcentu, choc staram sie uzywac General American. Lubie ogladac filmy dziejace sie w Nowym Jorku, bo wtedy zawsze jest okazja zeby posluchac nowojorskiego akcentu. Nie wiem czemu tak mi sie spodobal - po prostu jest w nim cos melodyjnego i milego dla ucha .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 19:30
kathe1987's Avatar
kathe1987 kathe1987 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez elzyn Pokaż post
Akcent Brytyjczyków z okolic Bath zawsze i wszędzie, jest prześliczny! gdyby kogoś w ogóle interesowało zróżnicowanie akcentów w samym UK, to British Library przeprowadziło kiedyś bardzo ciekawy projekt na temat ich zróżnicowania:

[url]http://www.bl.uk/learning/langlit/sounds/index.html[/url]

Dotyczy nie tylko wymowy, ale też słownictwa, więc polecam
Wielkie dzięki za wrzucenie linku, świetna strona!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 20:34
Waldek Waldek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej wpada mi w ucho standard American English (tzw. Midwestern). Znani amerykańscy politycy mówią raczej z tym akcentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.