Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki romańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-30-2011, 17:27
ClaroIntelect0 ClaroIntelect0 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Francuski kontra hiszpański: subtelność vs. namiętność

Witam Forumowiczów, którzy zajmują się językami romańskimi. Ja co prawda nie jestem po romanistyce, ale zajmuję sie i interesuję językiem francuskim. Zaproponowałam taki temat wątku ponieważ panuje powszechna opinia, że hiszpański jest bardzo przystepnym językiem, którego bardzo łatwo się nauczyć. Zatem jestem ciekawa Waszych opinii. Ciekawi mnie jaki będzie rozkład postów tzn, która grupa zwolenników danego języka przeważy. Zatem do dzieła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 17:43
luiza1008 luiza1008 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja studiuję filologię hiszpańską, zatem jestem miłośniczką tego właśnie języka. Francuzkiego uczyłam się 3 lata i powiem szczerze, że nie polubiłam tego języka. W hiszpańskim "zakochałam się" od pierwszej lekcji, więc coś w nim musi być
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 18:06
meg.dom meg.dom jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Siedlce
Domyślnie

Język francuski jest rzekomo "pięknym" językiem (tak przynajmniej mówią moi znajomi dowiadując się, że ów język znam). Nie jest łatwo przyswoić go sobie w biegłym stopniu, gramatyka jest koszmarnie trudna. Jednak samo brzmienie języka jest jest naprawdę niezwykle przyjemne (zapewne dlatego mówi się, że to język kochanków . Jeśli chodzi o hiszpański... cóż, nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie znam tego języka, nigdy mnie nie interesował. Mogę tylko wspomnieć, że moja znajoma nie ucząc się go nigdy, w pewien sposób zakochała się w nim i w rezultacie słucha ciągle hiszpańskich piosenek (pozdrawiam Martynę Dlatego też prawdą jest, że hiszpański potrafi wciągnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 19:21
JWalczynska JWalczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

nie zgodzę się ,że gramatyka francuska jest strasznie trudna. Znam włoski i francuski, trochę uczyłam się hiszpańskiego i według mnie francuski ma najprostszą gramatykę,wiele form,czasów archaicznych, w odróżnieniu do hiszpańskiego i włoskiego, nie jest używanych, choć przy tym ma najtrudniejszą wymowę. Lubię włoski i francuski, jednak hiszpański nie przypadł mi do gustu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 20:49
Monicza Monicza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja lubię zarówno włoski, francuski jak i hiszpański. Zgadzam się z tym, że wymowa jest najtrudniejsza we francuskim, ale za to z tych trzech języków ma najłatwiejszą gramatykę. Z kolei najtrudniejszą gramatykę ma wbrew pozorom włoski. Hiszpański wydaje mi się że ma trochę łatwiejszą od włoskiego gramatykę ale na pewno trudniejszą pd francuskiego. Wymowa w hiszpańskim według mnie jest na podobnym poziomie trudności co włoski czyli w miarę łatwa do nauczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 22:18
sonrisa sonrisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

też nie studiowałam romanistyki, za to uczyłam się przez jakiś czas języka francuskiego i hiszpańskiego (hiszp. uczę się cały czas). Nie wiem, jak to było u Was, ale u mnie pierwsze zajęcia z francuskiego wyglądały tak, że prowadząca zajęcia weszła do sali, kazała otworzyć zeszyty i pisać, co słyszymy... po czym zaczęła do nas mówić po francusku. Łatwo nie było Niestety do dziś uważam, że francuski jest dość ciężkim językiem do nauki, głównie przez gramatykę. Jednak bardzo mi się podoba i na szczęście nadal jakieś podstawy pamiętam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 22:20
sonrisa sonrisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

a... a co do hiszpańskiego, to jakoś tak przyjemnie się go uczy, mimo też sporej dawki odmian w różnych czasach. no i wymowa bardzo łatwa do opanowania (o ile nie mówimy np. o akcencie andaluzyjskim)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 23:09
ataner ataner jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kaszubowo
Domyślnie

Uwielbiam jęz. francuski i mogę być bardzo stronnicza w osądzie. Tym bardziej że hiszpańskiego nigdy się jeszcze nie uczyłam , ale mam w planach. Podoba mi się bardzo melodyjność jęz . hiszpańskiego choć wcale nie bardziej niż francuskiego czy włoskiego, którego się też uczyłam. Ta grupa językowa w ogóle ma w sobie to coś ... Pasję , temperament, żywiołowość..
Oczywiście wypowiadam się za francuskim bo jest mi do niego najbliżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 23:28
rubia's Avatar
rubia rubia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W hiszpańskim fajne jest to, że do poziomu komunikatywnego bardzo szybko można dojść, więc ludzie chętnie się go uczą. Francuski za to jest taki piękny. Chciałabym kiedyś zamówić szampana w Paryżu, ale cały czas się waham czy nie wybrać pizzy w Rzymie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2011, 00:09
rzustin2 rzustin2 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się, że język francuski jest trudny do opanowania, ale to daje większą satysfakcje, gdy można porozmawiać w tym języku Język hiszpański, dla mnie, jest dużo łatwiejszy, ale oba języki są niesamowite i bardzo chciałabym opanować je w stopniu biegłym
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.