Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-05-2014, 15:08
PiotrZ PiotrZ jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

im więcej kontakty z językiem tym lepiej więc myślę, że warto
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2014, 02:59
kalaallit kalaallit jest offline
Nadszyszkownik

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Praca w call center sama w sobie jakos szczegolnie ciekawa nie jest, ale chyba nigdzie indziej nie mozna sie tak szybko zapoznac z alcentami i regionalnymi wyrazeniami. Pracowalam w cc w Irlandii, po 3 tygodniach z radoscia prace zmienilam, ale jezykowo wynioslam z niej duzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2014, 21:47
KasiaP KasiaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kalaallit Pokaż post
Praca w call center sama w sobie jakos szczegolnie ciekawa nie jest, ale chyba nigdzie indziej nie mozna sie tak szybko zapoznac z alcentami i regionalnymi wyrazeniami. Pracowalam w cc w Irlandii, po 3 tygodniach z radoscia prace zmienilam, ale jezykowo wynioslam z niej duzo.
Tak właśnie... pewnie sama praca bywa masakrą. Ale jeśli chodzi o poziom językowy, to można się sporo podciągnąć. W końcu obcuje się na co dzień z rodzimymi użytkownikami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2014, 20:08
fka_b fka_b jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak w każdej pracy są i plusy i minusy. Ale jeśli jest kontakt z językiem to chociaż tyle dobrego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2014, 12:28
dandyska dandyska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także pracowałam w obsłudze klienta zagranicznego. Z pewnością polecam tę pracę na kilka miesięcy, jeśli interesuje nas poznanie słownictwa z danej tematyki (warto wybrać odpowiednią dziedzinę, u mnie to była bankowość). Po pewnym czasie praca zaczyna nuży, ale ja w takim momencie zaczęłam przyjmować zlecenia w drugim języku obcym. Wbrew pozorom zawsze pojawiają się nowe problemy i trzeba się niezłe językowo nagimnastykować. Mi ta praca dała lepszą znajomość języka kolokwialnego - nie łudźmy się, że dzwoniący klient zawsze używa języka wzorcowego, którego uczyliśmy się w szkole, na studiach etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2014, 14:36
thalassa85 thalassa85 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Berlin
Domyślnie

Pracę w Call Center rozpoczęłam będąc na trzecim roku studiów filologicznych. Studia te miały profil tłumaczeniowy (do wyboru tłumaczenia pisemne bądź ustne), ja wybrałam pisemne i w związku z tym nie miałam zbyt wiele okazji do konwersacji. Zasób słownictwa dzięki tłumaczeniom pisemnym mi się poszerzał, ale brakowało mi swobody w mówieniu. Praca w niemieckojęzycznym projekcie technicznym w Call Center pozwoliła mi nabyć prawidłowego akcentu niemieckiego dzięki osłuchaniu się i przede wszystkim dodała więcej śmiałości w wypowiadaniu się w języku obcym. Dodatkowo poszerzyłam stan swojej wiedzy w zakresie IT i zasób słownictwa technicznego. Jak dla mnie były to największe plusy, minusem była oczywiście monotonia, która wkradała się po jakimś czasie i brak perspektyw rozwoju, ale tak naprawdę minusy można znaleźć we wszystkim a chyba warto czasem zacisnąć zęby i spojrzeć na każdą aktywność językową jako możliwą szansę, bo nigdy nie wiadomo co nam się w naszym życiu tłumacza przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2014, 19:58
kala.kf kala.kf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wrażenie, że prawie każda osoba, która łączy swoją przyszłość z językiem, miała styczność z pracą w call center (ja byłam w sekcji mailowej). Może to trochę smutne, że niezależnie od specjalizacji lądujemy tam tak czy siak. Z drugiej strony to zawsze szana na nowe doświadczenie i poszerzenie słownictwa, no i dobra opcjazarobku dla studentów. Grunt, żeby w tym nie utknąć (ze mną pracowali ludzie ze stażem po 6-8 lat!), potraktować jako kolejny etap w życiu i iść dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2014, 22:59
rafals rafals jest offline
Kumotr

Domyślnie Call Center a rozwój językowy

Jak wiadomo język obcy jest bardzo ważny i potrzebny. Praca w Call Center i obsługa klienta szczególnie w języku obcym (np. angielskim) daje bardzo dużo. Po pierwsze nabiera się doświadczenie w obsłudze klienta. A po drugie można podszkolić swój język obcy. Minimum jeden język obcy biegle trzeba znać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2014, 13:51
martafiecko martafiecko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele lat pracy w call center i zarządzania zespołami wielojęzycznymi nauczyły mnie w tej kwestii sporo i całkiem szczerze sądzę, że nie ma na tak postawione pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony można sobie wyobrażać, że owszem młody człowiek rozwinie swoje umiejętności językowe, bo ma z językiem kontakt na co dzień. Jasne. Należy jednak przy okazji pamiętać, że praca w obsłudze klienta jest zazwyczaj bardzo monotematyczna i 99% spraw załatwia się używając standardowego skryptu rozmowy i formularza. Także o wybitnym rozwoju nie ma tu raczej mowy.
Z drugiej strony jest też praca w sprzedaży, ostatnimi czasu dużo rzadziej spotykana w naszym kraju jeśli myślimy o sprzedaży w językach obcych. I tutaj, uważam, można prędzej się rozwinąć, gdyż sprzedaż daje bardzo duże możliwości kształtowania rozmowy według własnych upodobań. Oczywiście skrypt także się pojawia, ale odstępstwa są mile widziane, a wręcz pożądane przez rozsądnych managerów. No i tu tez pojawia się problem bo tych rozsądnych managerów jest jak na lekarstwo w dzisiejszych czasach także różnie może być.
Tak czy inaczej nie ma co demonizować tego typu pracy, na start na pewno jest to ciekawe wyzwanie i do pewnego poziomu pozwoli na rozwój kompetencji językowych, jeśli nie w kwestii rozwoju słownictwa to na pewno swobody wypowiadania się, a to przecież w nauce języka jest najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2014, 16:51
ciola88 ciola88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi sie ze w jakis sposob pomaga bo mimo wszystko mamy kontakt z jezykiem, z nosicielami jezyka a kazdy kontakt z jezykiem to dla nas rozwoj
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.