Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-16-2013, 14:34
sarad sarad jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja kuzynka pracuje w Katowicach w call center- rozmawiając tam z ludźmi z Australii i Ameryki. Jest po filologi angielskiej i bardzo sobie chwali pracę.

Ostatnio edytowane przez rentaa : 04-08-2016 o 02:55. Powód: literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2013, 11:55
buczkoann buczkoann jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: I live in Warsaw.
Domyślnie

Pracowałam jako studentka w call center - dzwoniliśmy do klientów w GB. Jako doświadczenie językowe i jako praca dla studenta - polecam. Jednak szybko się znudzisz, bo rozmowy dotyczą tego samego i jakoś mocno językowo się nie rozwiniesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2013, 14:19
Gusia89 Gusia89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja pracowałam na studiach w call centre przez trochę ponad pół roku i nigdy bym tam nie wróciła. Okropna robota. Ludzie przez telefon z reguły nieuprzejmi, często nerwowi. Pracowników wiecznie się kontroluje, masz mówić według konkretnego scenariusza i po jakimś czasie brzmisz jak maszyna, a poza tym jest potwornie nudno. Każdy dzień taki sam, można spróbować zawsze to jakieś doświadczenie na początek, ale tak na pół roku dłużej nie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2013, 15:09
enczii enczii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że warto- każdy kontakt z językiem to nowe doświadczenie i podniesienie swoich kwalifikacji. Inna sprawa jaka to praca- z pewnością nie dla każdego. Trzeba liczyć się z tym, że nie każdy będzie chciał z nami rozmawiać i nie każdy potrafi odpowiedzieć uprzejmie. Mimo wszystko warto spróbować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2013, 23:34
Clickster Clickster jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracowałem w polskim cc i wytrzymałem tam 3 miesiące. Klienci są bardzo nieuprzejmi, czasami dzwonią z byle głupotami, jakby mieli za dużo czasu wolnego. Nie potrafią zrozumieć, że nie wszystko da się rozwiązać przez telefon w ciągu minuty i czasami trzeba po prostu przyjąć zgłoszenie i poczekać, aż zostanie rozwiązane przez kogoś wyżej. Ogromna kontrola pracowników ze strony team leaderów i supervisorów. Od razu wiedzą kto siedzi na "przerwie" i jak długo. Jeśli szukałbym pracy np. w UK, to przez góra 3 miesiące mógłbym to w ostateczności robić jako pracę tymczasową, podczas szukania lepszej i przyjemniejszej. Może pomogłoby trochę w rozwoju językowym, ale nie dużo bardziej niż praca na barze, bądź jako kelner. Trzeba pamiętać, że na cc walczysz nie tylko z samym sobą (bo trzeba gadać i gadać, a nie zawsze są ku temu chęci) ale i głupotą osób dzwoniących :-/.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2013, 21:40
topito's Avatar
topito topito jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bytom
Domyślnie

Praca w cc na początek może zadowoli studenta/ świeżego absolwenta filologii [luz jakiegokolwiek kierunku ze znajomością języka obcego wymaganego przez pracodawcę]. Na dłuższą metę taka praca dla filologów jest ujmująca. Ok, maili i telefonów jest dużo, codzienny kontakt z językiem. Co z tego skoro używa się tego samego słownictwa, w mailu te same szablony w stylu "witam, w odpowiedzi na zapytanie informujemy że [...] serdecznie pozdrawiam" itp. Nigdy nie wiadomo co wyjdzie na callu, ale formułki firmowe są z góry narzucane, wiesz co masz mówić a czego nie możesz.
Także podsumowując- fajna praca na start - 2 lata i dość. Problem w tym, że dla filologów to aktualnie jedyne propozycje pracy dostępne od ręki. Na inne stanowiska [typu tłumaczenia] już trzeba doświadczenia / szczęścia/ przebrnąć się przez konkurencję
Stary 12-16-2013, 03:40
marcinw00 marcinw00 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie pomaga ludziom, którzy boją się kontaktów z obcokrajowcami, można w miarę w kontrolowany sposób oswoić się z takimi rozmowami. Tak jak większość trafnie zauważyła, rozmowy są już z góry przewidziane, więc jakikolwiek rozwój dość szybko się zatrzymuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2013, 16:20
AgaGdaS AgaGdaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: State College, PA, USA
Domyślnie

Wydaje mi się, że praca w Call Center pomaga ćwiczyć płynność i przeskakiwanie z jednego języka na drugi. Pracuje się jednak zazwyczaj w konkrentym dziale, czy też z konkretnym klientem, dlatego też zakres słownictwa jest również zawężony do tego działu. Jeśli praca dodatkowo jest oceniania ilościowo, np. ile telefonów zdążysz odebrać, itp. nie ma czasu na rozwijanie zdolności językowych w ogólnym tego słowa znaczeniu.
Stary 12-16-2013, 18:09
alina2010 alina2010 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja pracowałam w call centre w UK przez kilka lat i uważam, że głównie dzięki tej posadzie mówię płynnie po angielsku. Dzięki temu doświadczeniu osłuchałam się z różnymi akcentami, np, irlandzkim, szkockim, australijskim. Nie uważam, że każda rozmowa była taka sama, ponieważ wachlarz spraw jakimi się zajmowałam był ogromny i dawał możliwości rozwoju językowego. Jednak stres ogromny! Szczególnie na początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2014, 12:57
mPartyka mPartyka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie poprawi to nasz język. Żywy kontakt z językiem jest najważniejszy i bardzo dużo daje Praca w Call Center nie jest jednak zbytnio przyszłościowa, ale na pewno to ciekawe doświadczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.