Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2011, 22:05
forsycja forsycja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Call Center a rozwój językowy – czy warto?

Czy praca w Call Center przy obsłudze klienta obcojęzycznego jest dobrym sposobem na podniesienie własnych umiejętności językowych? Chciałabym poznać Wasze opinie, doświadczenia związane z pracą w takich biurach i jej wpływ na poprawę znajomości języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2011, 22:33
alelyd1605 alelyd1605 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każdy kontakt z językiem mówionym dużo daje. Szczególnie rozmowy telefoniczne, które według mnie wymagają jeszcze większych sprawności językowych niż zwykła konwersacja. Nie widzimy rozmówcy, gestykujacja nam nie pomoże, polegamy tylko na swojej znajomości języka.

Call centers mają jeszcze to do siebie, że w większości z nich ma sie kontakt z językiem specjalistycznym. Jak dla mnie taka praca to na pewno dobra droga rozwoju, ale na krótką metę. Po roku czy pół, praca może stać się monotonna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2013, 23:12
Hiacynta Hiacynta jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam podobne zdanie, przez pól roku można się w Callcenter rozwinąć w słownictwie i sposobie prowadzenie rozmowy, jednak za cenę stresu. Dlatego na dłuższą metę może to być już nierozwijające, a wręcz dołujące.
Piszę na przykładzie pracy w Fujitsu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2013, 23:28
coffeefreak coffeefreak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego co słyszałem o pracy w Call Center, to jest to praca według wcześniej ustalonego szablony. Oczywiście trzeba rozmawiać z klientem i go rozumieć, ale w dużej mierze to, co mówi konsultant to napisany wcześniej scenariusz. Słaby jest to zatem rozwój językowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2013, 01:08
tetris tetris jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie również wydaje się, że taka praca może rozwinąć nasze słownictwo, ale w związku z jej specyfiką, nie każdy długo w niej wytrzyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2013, 09:53
Dejmon Dejmon jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Praca w Callcenter wymaga na pewno bardzo dobrej znajomosci jezyka i pomaga poczatkowo ten jezyk rozwijac, w szczegolnosci rozumienie roznych dialetktow danego jezyka, bo klienci dzwonia przeciez z roznych czesci kraju. Jednak jak wczesniej zauwazono, po pewnym czasie praca staje sie monotonna i automatycznie odpowiadamy uzywajac te same zwroty i to samo slownictwo. Wiec polecam taka prace komus prosto po studiach lub jeszcze w trakcie, dobra praktyka, ale malo rozwijajaca i perspektywiczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 12:14
olaz olaz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wprawdzie pracowałam z polskojęzycznym Call Center, mimo to, gorąco odradzam, przynajmniej dla mnie było to nie do zniesienia. Czułam się jak automat, bardzo monotonna praca, a jednak a szefowa z jakiś tajemniczych powodów była ze mnie wybitnie zadowolona;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 15:37
kejlij kejlij jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

koleżanka pracuje i zrobiła duże postępy. Myślę jednak, że miało to miejsce ze względu na fakt, że ma dużo obcokrajowców w pracy i dużo z nimi rozmawia...Same rozmowy z klientami to nie wszystko, uczy się tylko wyuczonych formułek.
Stary 04-23-2013, 12:31
ewaj ewaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie lepsze od call center jest helpdesk. Fajnie, że jest zapewniony kontakt z językiem, można nauczyć się dużo nowych zwrotów a firmy często wysyłają takich pracowników na kursy doszkalające.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2013, 00:51
bo2joan bo2joan jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że jeżeli taka praca miałaby polegać na zwykłym telemarketingu, to wtedy rzeczywiście byłaby męcząca, a w ogóle bardziej niż kontakt z językiem liczy się tam ilość pozyskanych klientów. W przyoadku HelpDesk natomiast ma się kontakt z językiem z branży IT, kontakty nie wiążą się z żadną nahalną sprzedażą, no i moim zdaniem to jest już lepsze zajęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.