Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-21-2018, 14:24
H4rbing3r H4rbing3r jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Zdecydowanie brytyjski through and through !

Według mnie BrE jest o wiele bardziej naturalny i przyjemniejszy dla ucha, wbrew temu co niektórzy sądzą, że posługujący się nim ludzie brzmią zbyt "wyniośle" i "pretensjonalnie". Mam też wrażenie, że mówiąc z akcentem brytyjskim bardziej się staram i czuję wewnętrzną satysfakcję płynącą z mówienia po angielsku .

Z kolei co przemawia za amerykańskim angielskim to łatwość wymowy i pewien wyczuwalny "luz", przez co praktycznie każdy może się nim posługiwać i zrozumieć drugą osobę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2018, 22:05
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedyś byłam bardzo zakochana w brytyjskim i zależało mi na wyrobieniu sobie takiego. Z czasem jednak zauważyłam u siebie stopniową preferencję w kierunku amerykańskiego - wydaje mi się, że podoba mi się ta jego "prostota". Powiedziałabym, że amerykański dla mnie wygrywa, aczkolwiek marginalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2018, 23:21
PaulinaHoppe PaulinaHoppe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Próbując mówić z akcentem brytyjskim, zawsze miałam wrażenie, że język za chwilę mi się połamie. Nauka akcentu amerykańskiego jest łatwiejsza i przyjemniejsza, przynajmniej dla mnie. Z brytyjskim trzeba się dużo nagimnastykować, żeby osiągnąć perfekcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 02:27
Abellanar Abellanar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze mi się podobał brytyjski akcent, ale po pobycie w USA i w Anglii i osłuchaniu się z językiem angielskim w obu krajach...to wybieram amerykański- jest zdecydowanie prostszy i płynniejszy, czytelniejszy do nauczenia.
Tym bardziej, że piękny brytyjski akcent to tylko w telewizji ale uf...nie w języku codziennym, szczególnie, że w zach. części Anglii byłam, na początku trudno się wsłuchać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 09:15
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najbardziej podoba mi się akcent brytyjski, jednakże nie mam nic przeciwko amerykańskiemu. Uważam, że akcent brytyjski jest dostojniejszy i staranniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2018, 16:30
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Brytyjski jest o wiele bardziej classy, ale za to amerykański rozumiem o wiele bardziej i łatwiej mi go przyswajać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.