Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2019, 19:41
kasiabo3 kasiabo3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że nie byłabym w stanie wyjechać z Polski. Jednym z powodów jest stach przed komunikowaniem się w obcym języku, mimo, że spędzam dużo czasu na nauce. Wiadomo, że są lepsze zarobki i lepszy standard życia, ale nie mogłabym zostawić także rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2019, 21:43
marslo97 marslo97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie Polska. Wakacje i krótkie podróże są super, ale ma stałe to tu chce żyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2019, 15:36
nikkac nikkac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiadomo tak naprawdę, co czas przyniesie, ale na ten moment raczej wolałabym zostać w Polsce. Mam tu rodzinę i przyjaciół i trudno byłoby mi się z nimi rozstać. Choć prawdą jest, że wiele zależy od mojego przyszłego zawodu i położenia materialnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2019, 10:01
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po studiach planuję zostać w Polsce i szukać pracy w regionie, najlepiej w okolicy mojego rodzinnego miasta, bym mogła codziennie dojeżdżać i żeby żadna przeprowadzka nie była konieczna. Jeśli to możliwe, wolałabym uniknąć rozstania z rodziną oraz przyjaciółmi, nie chciałabym też opuszczać miejsca, gdzie mieszkam od dziecka i doskonale się odnajduję. Wyjazd za granicę na stałe to dla mnie absolutna ostateczność, zdecydowałabym się na emigrację tylko wtedy, gdyby nigdzie w Polsce nie udało mi się znaleźć pracy za w miarę godziwą płacę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2019, 20:12
Alex Crane Alex Crane jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Unhappy

Cytat:
Zamieszczony przez Sylwia9191 Pokaż post
Byłam na Erasmusie w Niemczech i chciałam tam wrócić po studiach. Zamiast zarabiać 3,5 ty zł zarabiałabym robiąc to samo 3,5 tys euro. Kuszące. Jednak uznałam, że pieniądze nie są najważniejsze. Zostałam bo jednak wiem, że na erasmusie trzymałam się głównie z erasmusami. A z Niemcami nie umiałam złapać kontaktu, więc w pracy pewnie byłoby podobnie. Dlatego po wielu przemyśleniach zostałam w Polsce, ale czy na zawsze, tego nie wiem.
Również byłam na Erasmusie w Niemczech i muszę potwierdzić, że ciężko było w jakikolwiek sposób zżyć się z rodowitymi Niemcami. Jedyni, którzy chcieli ze mną rozmawiać rozpoczynali rozmowę po angielsku, żeby ćwiczyć ze mną swoje umiejętności językowe. Czasami zastanawiałam się czy nie lepiej byłoby udawać, że nie znam niemieckiego :O
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.