Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2018, 00:48
majadz majadz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo serdecznie polecam nowy niemiecki serial "Dark". Może na początku nasuwać skojarzenia do serialu "Stranger Things", co może irytować gorących fanów, jednak polecam opanować początkową frustrację i obejrzeć wszystkie odcinki do końca. Czekam na kolejny sezon!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2018, 12:09
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla baardzo początkujących polecam serial extr@. Można go znaleźć na YT.
Dla zaawnasowanych polecam seriale na DW np Jojo sucht das Gluck. Można ustawić sobie napisy, gdyby ktoś potrzebowal.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2018, 16:34
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam seriale na platformie netflix z dubbingiem oraz niemieckimi napisami, co bardzo ułatwia naukę, takie jak "The Blacklist", wspomniany już "Dark" czy "Narcos".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 17:13
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedynym prawdziwie niemieckim serialem, jaki znam, to "Kobra - oddział specjalny", który swoją drogą mocno polecam dla osób, które lubią oglądać seriale z policjantami w rolach głównych Ostrzegam tylko, że ten serial ma naprawdę sporo sezonów. Swego czasu mój tata lubił go oglądać i ja często siadałam obok niego i oglądaliśmy wspólnie Jeśli chodzi o niemiecki dubbing, to jestem nim zachwycona. Lubię oglądać odcinki anime właśnie w języku niemieckim, ponieważ Niemcy potrafią naprawdę świetnie dopasować głosy do bohaterów. Podobnie sprawa ma się z filmami, które dubbingują - oglądanie ich to sama przyjemność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 16:44
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Nie przepadam za dubbingiem niemieckim. Glosy wydają sie bardzo narzucające i nienaturalne. Irytuje mnie to jak słyszę ten sam glos w dwóch lub trzech różnych serialach z ust kompletnie różniących się postaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2018, 10:24
KamKis KamKis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jojo sucht das Gluck
„Extr@ auf Deutsch”
„Verlibt in Berlin”
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-31-2018, 17:34
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja lubię niemieckie seriale z serii SOKO. Są to raczej seriale w formie procedurali, można oglądać odcinki na wyrywki, bo zazwyczaj jest jakaś konkretna sprawa na odcinek i tylko grupa policjantów jest stała.
Jest kilka serii z różnych miast, ale najbardziej lubię SOKO Stuttgart, również z tego względu, że mówią najbardziej zrozumiałym dla mnie językiem.

Można je oglądać w mediatece ZDF w internecie:
[url]https://www.zdf.de/serien/soko-stuttgart[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-31-2018, 22:23
MrSpeck MrSpeck jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam wszystkich,

od ponad 2 lat ogladam (prawie) codziennie niemiecka telenowele STURM DER LIEBE Smiejcie sie ale w kazdym kraju swiata jest dostepna poprzez strone daserste.de Z NAPISAMI. W przeciwienstwie do innych telenoweli (Rote Rosen, Lindenstrasse) jest malo realistyczna, troche bajkowa, nie ma narkotykow, alkoholikow, zmiany plci. Sa wprawdzie rozne intrygi, proby morderstw, ot takie tam - bajka o czarownicy i zatrutym jablku w nowszym wydaniu. Aha, i co sezon wymiata kilku glownych bohaterow, a przychodza na ich miejsce nowi, czasem tez stare postacie wracaja po latach.

Z niemieckich seriali moge polecic super stary serial sci-fi - pierwowzor Startrek'a - Raumpatrouille ORION. Jest na YT z napisami po angielsku i jest naprawde klimatyczny.

Poza tym preferuje amerykanskie seriale po niemiecku - The Big Bang Theory, The Simpsons, American Dad, Two and Half Man, The Middle itd itp. Dialogi sa bardzo dobrze i czysto nagrane, czasami znam na pamiec odcinek i wylapuje znane mi zwroty po niemiecku. Wiele jest tlumaczonych w sposob - jak zwykle dla jezyka niemieckiego - zaskakujacy.

No i oczywiscie Smerfy po niemiecku - Schluempfen - wyzwiska i grozby Gargamela sa naprawde super

A najbardziej ze wszystkiego polecam filmy dokumentalne o kosmosie. Ciarki przechodza gdy glebokim glosem lektor opowiada po niemiecku o niszczycielskiej sile czarnych dziur itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2019, 13:04
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Posiadaczom Netflixa polecam serdecznie następujące pozycje:
- Dark,
- Parfum
- Dogs of Berlin.
Dokładnie w takiej kolejności, całkowicie subiektywnej od najlepszego.
Z dostępnych chociażby na YouTube fajny jest Tatort (dodatkową atrakcją to każdy odcinek w innej lokalizacji ergo możliwość zapoznania się z wieloma akcentami).
Pozycja łatwa i przyjemna, dla średnio-zaawansowanych, również na YouTube - Verbotene Liebe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 18:09
agierszewska agierszewska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Słupsk
Domyślnie

Dark- zdecydowanie mój ulubiony niemiecki serial, serdecznie polecam, bo warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.