Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-30-2018, 13:39
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O tak! Rodzajniki to udręka. O ile w hiszpańskim jest jakaś logika to w niemieckim one są bo tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2018, 11:41
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agnesa Pokaż post
O tak! Rodzajniki to udręka. O ile w hiszpańskim jest jakaś logika to w niemieckim one są bo tak.
Zgadzam się. Dobór rodzajników z reguły jest przypadkowy, dlatego trzeba się ich uczyć na pamięć i nie zawsze jest to łatwe. Dla mnie problematyczna jest również deklinacja, a także szyk zdania, przy którym, szczególnie podczas mówienia, zdarza mi się popełniać błędy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2018, 19:02
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie najgorsza jest odmiana przymiotnika. Nie wiem ile razy sie tego uczyłam, ale jakoś nigdy nie może to na dlużej zostać mi w głowie. Nauka rodzajników też jest problematyczna. Poza tym muszę się czasami dłużej zastanowić nad szykiem zdania. No i ta "surowa" wymowa też nie jest łatwa do opanowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 14:10
KamKis KamKis jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Patrycja Kotowska Pokaż post
Zamierzam zacząć naukę tego języka, czy może ktoś podzielić się ze mną opinią co takiego jest najtrudniejszego? Gramatyka? Wymowa, a może odmiana?
Uważam, że najtrudniejsza jest gramatyka.
Niestety to kwestia na którą Niemcy znacznie zwracają uwagę. Użycie złego czasu czy zła konstrukcja zdania zmienia znaczenie naszej wypowiedzi, dlatego warto nad nią przysiąść, i przejść dokładnie krok po kroku.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2018, 13:55
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Według mnie najtrudniejsza wydaje się odmiana słówek oraz czasowniki. Następny trudny punkt to regułki stawiania przecinków. Bardzo popularne są długie zdania, nieraz z kilkunastoma przecinkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2018, 14:56
sandzia sandzia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie najtrudniejsze co może być przy nauce języków obcych, nie tylko niemieckiego, jest fonetyka. Fonetyka zawsze była moją kulą u nogi i nigdy nie miałam dość dobrej "samokorekty". Na szczęscie jeden z wykładowców polecił mi słuchanie niemieckiego radia i po przerwie wakacyjnej zauważył u mnie wyraźny progres w mowie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2018, 15:06
monika23 monika23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że nie będę odosobnionym przypadkiem, jeśli powiem, że dla mnie też najgorsza była odmiana przymiotników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.