Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-13-2017, 13:58
karna95 karna95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Z przymusu

Języka angielskiego zaczęłam się uczyć w szkole, bo taki był wymóg. W niemieckim zakochałam się już w gimnazjum i uczę się go po dziś dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 14:53
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskieo nie wybrałam - po prostu takiego zaczęli nas uczyć w szkole. Potem stojąc przed wyborem niemiecki czy rosyjski zdecydowałam się na niemiecki, sądząc, że jest na niego większe zapotrzebowanie na rynku pracy i będzie dodatkowym atutem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 09:29
nats4 nats4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam angielski, ponieważ uczę się go od czasu drugiej klasy podstawowej i nigdy nie miałam problemu z tym językiem. Zawsze mi szybko wchodził do głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 10:03
sc0tt48 sc0tt48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Odkąd pamiętam, to uczę się języka angielskiego, ponadto myślę, że ten język jest bardzo przyszłościowy i praktycznie wszędzie się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 11:23
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam angielski, ponieważ zawsze uczyłam się go z łatwością. Później zdecydowałam się również na niemiecki, ponieważ uznałam, że jeden język to za mało. Istnieje sporo podobieństw pomiędzy tymi językami i dzięki temu łatwiej jest opanować każdy z nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 09:13
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam język angielski. Uważam, że jest zgrabny i przyjemny. Od małego zawsze go lubiłam i szybko przyswajałam różne słówka. Dlatego też zdecydowałam się na filologię angielską jako kierunek na studiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 13:58
micaa micaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zaczęłam uczyć się hiszpańskiego i zdecydowałam się na ten język po kilku wyjazdach wakacyjnych do Hiszpanii. Spodobała mi się kultura tego kraju, brzmienie oraz pogodność Hiszpanów. Również, lubiłam hiszpańską muzykę. Jednak studia i wykładowcy lekko mnie ''umęczyli'' tym językiem.
Włoski wybrałam z zamiłowania do kuchni, sztuki oraz historii tego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 13:35
Oriana Oriana jest offline
Kumotr

Domyślnie

Angielski - jak właściwie każdy, uczyłam się od przedszkola. Ale w 2 klasie podstawówki po raz pierwszy naprawdę poczułam chęć nauki. Generalnie szło mi dobrze i po raz pierwszy spotkałam moich kuzynów z Anglii, starszych ode mnie, którzy mówili tylko po angielsku. Postanowiłam, że muszę się z nimi dogadać i się uwzięłam.
Pod koniec gimnazjum byłam już na poziomie B2/C1, a że podobała mi się idea uczenia języków, chciałam iść do szkoły dwujęzycznej. Okazało się, że w moim mieście szkoła z dwujęzycznym angielskim oferuje dużo niższy poziom niż ten który miałam, więc uznałam, że nauczę się innego języka. W dwujęzycznych szkołach z hiszpańskim i niemieckim trzeba było mieć podstawy (nie było klasy wstępnej), a ja ich nie miałam. W szkole francuskojęzycznej można było zacząć od podstaw. I tak padło na francuski. Trochę z przypadku, ale w ogóle nie żałuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 21:02
Natalia777 Natalia777 jest online
Kumotr

Domyślnie

Mnie zainspirowała rodzinna historia W trakcie II wojny światowej pradziadek walczył we Francji i któregoś razu został ranny. Opiekowała się nim francuska sanitariuszka, a on jak tylko wyzdrowiał, oświadczył się jej Także w dużej mierze na decyzję miały wpływ geny, ale też Emmanuel Moire, ponieważ zakochałam się w języku francuskim od razu, jak tylko go usłyszałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 21:07
KNiziurska KNiziurska jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Naukę angielskiego zaczęłam w wieku 9 lat z inicjatywy rodziców, gdyż w podstawówce miałam jedynie niemiecki, za co jestem im niezmiernie wdzięczna. Następny był włoski w liceum, gdyż od dzieciństwa inspirowała mnie pewna włoska kreskówka, a język oryginału wydał mi się najpiękniejszym na świecie
Ostatni był duński, to już na studiach. Do wyboru miałam także norweski i szwedzki, jednak wybrałam ten "najdziwniejszy", jak to uznali nasi wykładowcy. Wybór zupełnie pod wpływem chwili, choć nie żałuję, pokochałam go z wzajemnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.