Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-18-2018, 11:41
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama studiuję na UAM Etnolingwistykę. Szczerze polecam ten kierunek. Oba języki mają stosunkowo duży wymiar godzin. Można powiedzieć, że jest indywidualne podejście do studenta. Z języków same praktyczne zajęcia. Ogólnie studia są przyjemne i dużo można się nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 22:16
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też polecam - moja znajoma studiuje tam lingwistykę (niemiecki i angielski), choć przyznaje, że jednak niemiecki góruje i to na niego kładzie się większy nacisk...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 10:48
shejesa shejesa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Aktualnie studiuję na UAM i muszę przyznać, że poziom jest różny. Można trafić na wspaniałych wykładowców, którzy całym sercem oddają się nauczaniu i od których można się dużo dowiedzieć. Ale istnieje całkiem spore ryzyko trafienia na wykładowcę, który nie zrobi nic poza czytaniem na głos swojej starej prezentacji z danymi sprzed X lat (na jednych zajęciach Gordon Brown był nadal premierem) lub osobę tak zaaferowaną swoim przedmiotem, że próba wyrażenia swojej opinii może równie dobrze oznaczać dobrowolną rezygnację z egzaminu z danego przedmiotu.
Ale mimo wszystko, poziom egzaminów jest wysoki - dyplom swoją wartość ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 00:09
Annie16 Annie16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam znajomą, która obecnie tam studiuje. Porównując nasze uczelnie UAM w wileu aspektach przewyższa moją uczelnię, dlatego myślę, że faktycznie jest godny polecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 11:30
ab02 ab02 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem jest w miarę OK, jednak znam osoby, które są tam na 3 roku licencjatu, a mówią ledwo na B1. Niestety ostatnio jest tam coraz luźniej z PNJA i dyplom otrzymują osoby, które po pierwszym roku powinny już odpaść.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2018, 20:58
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy studiowałam sinologię na licencjacie, to byłam zadowolona - wykładowcy wymagali, ale przy tym atmosfera była luźna i miło było się uczyć. Na magisterce niestety jest gorzej, mamy może jednego dobrego wykładowcę? Do tego sinologia i japonistyka (zresztą jak hebraistyka czy turkologia) są rzucone gdzieś daleko od Novum, co jest zupełnie bez sensu, biorąc pod uwagę że w Novum mamy swoje dziekanaty. Nie rozumiem, dlaczego po prostu nie wrzucą wszystkich filologii do jednego budynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2018, 15:06
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o ofertę studiów filologicznych UAM z pewnością plasuje się wysoko. Kierunków jest wiele, od wszechobecnej anglistyki po niszowe języki orientalne. Ja studiowałam filologię chińską i uważam, że poziom był przyzwoity. Co prawda dużo zależy od wykładowców, na których się trafi, niektórzy mają wysokie wymagania, inni prawie żadne. Poziom chińskich lektorów to też loteria. Niemniej jednak plan jest całkiem sensowny, dużo zajęć praktycznych, konwersacji, rozumienia ze słuchu itp. Przy odrobinie samozaparcia, na pewno może się tu sporo nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 18:11
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Studiowałam germanistykę na UAM i z czystym sumieniem mogę polecić tę uczelnię innym. Prowadzący są wymagający, szczególnie na pierwszym roku, kiedy studenci są praktycznie zasypywani zadaniami gramatycznymi... Ciężka praca jednak się opłacała. Na początku studiów magisterskich dołączyły do nas osoby z innych uczelni, których poziom niestety był niższy i zdarzało im się popełniać błędy, na które my byliśmy już bardzo wyczuleni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 16:09
Selina Selina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od kierunku, znam ludzi, którzy są bardzo zadowoleni ze studiów i takich, których ta uczelnia totalnie niszczy psychicznie. Dużo też zależy od wykładowców, z którymi bywają pewne problemy, zarówno pod względem ich umiejętności jak i komunikacji wykładowca-wykładowca i wykładowca-student. Trzeba mieć po prostu szczęście i tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 01:18
thorus26 thorus26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

UAM jest bardzo dobrą uczelnią między innymi ze względu na to, że wykładowcy nie odpuszczają. Sam jestem absolwentem filologii angielskiej na tym uniwersytecie i z czystym sumieniem mogę polecić tę uczelnię innym. To prawda, że bardzo często atmosfera jaka panuje na zajęciach zależy od wykładowców, na jakich się trafi. Jedni wydają się być bardziej "student-friendly", inni zaś przeciwnie. Jednakże na wszystkich realizowanych przeze mnie przedmiotach wymagania były wysokie. Szczególnie jeśli chodzi o profil tłumaczeń pisemnych. Dodatkowo widać, że uczelnia bardzo poważnie podchodzi do edukacji, chociażby poprzez fakt, że musiałem zdać rozmowę kwalifikacyjną (przynajmniej na anglistyce) żeby w ogóle być przyjętym na studia, a potem jeszcze pozytywnie przejść egzamin wstępny na moją specjalizację. Ale cóż się dziwić, w końcu jest to jedna z najlepszych uczelni wyższych w naszym kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.