Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2018, 05:05
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

PLUSY:
* nie trzeba pracować w grupie, kontakt z ludźmi ogranicza się jedynie do kontaktu mailowego lub telefonicznego
* nie marnuje się czasu na dojazdy, więc możn zyskać czas na gotowanie, sprzątanie, hobby lub... dodatkowy zarobek
* oszczędności: jedzenie w domu jest tańsze, nie potrzebujemy eleganckich, biurowych ubrań, a przynajmniej nie w takich ilościach jak tradycyjnie
* możliwość pracy w każdym miejscu i o każdej porze, co daje sporą elastycznośc jak chodzi o podróżowanie

MINUSY:
* trzeba być naprawdę baaardzo dobrze zorgaznizowanym
* łatwo o pracoholizm, bo właściwie nie wychodzi się z pracy
* sporo rzeczy w domu potrafi rozproszyć
* izolacja od ludzi, "jedna głowa" zamiast grupy
* zabieranie pracy ze sobą na wakacje, co nie pozwala na pełen odpoczynek
* trudno oddzielić życie prywatne od zawodowego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 14:10
bpatrycja bpatrycja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Praca zdalna zdecydowanie nie jest dla każdego, jeśli ma się wystarczająco dużo motywacji można znacznie polepszyć swoją samokontrolę. Największymi zaletami jest samodzielność, brak zależności od przełożonego oraz brak narzucanych zadań, to tłumacz decyduje jakie zlecenie, z jakim terminem przyjmie i w jakich godzinach będzie je wykonywał. Czy to wcześnie rano, bo wtedy jest najbardziej produktywny, czy popołudniu, ze względu na to, że jego organizm aktywuje się później i lubi pracować w nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 16:34
Scarlett3's Avatar
Scarlett3 Scarlett3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dopiero zaczęłam pracę tłumacza i właśnie zaczęłam od zdalnej pracy, która okazała się nie taka "różowa" jak sobie wyobrażałam. Z autopsji wiem, że jak już zostało to wspomniane, najważniejsza w tym wypadku jest organizacja pracy i czasu wolnego. Bardzo łatwo jest zmieszać życie prywatne z pracą niestety, ale przy odrobinie samozaparcia i dyscypliny jest to do zrobienia . Natomiast innymi minusami, moim zdaniem bardziej doskwierającymi jest brak stałości zarobków, znajdywanie zleceń oraz brak ubezpieczenia, które trzeba sobie załatwić na własny rachunek, składki ZUS itd. Ja osobiście teraz szukam pracy w biurze tłumaczeniowym lub firmie gdzie możliwa jest praca zdalna i chyba ta opcja jest najbardziej optymalna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 09:42
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Masz rację, ja też zauważyłam, że chyba najlepszą (choć zastanawiam się czy na pewno fair) opcją jest praca w jakimś biurze, gdzie już będziesz miała w miarę stałych klientów, a po jakimś czasie odłączenie się i praca na własną rękę, a zaufane osoby będę i tak korzystać z twoich usług.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2018, 23:00
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla młodej mamy praca zdalna to także dobre wyjście, aby nie wypaść z obiegu. Elektroniczna niania czuwa a mama w wolnych chwilach realizuje się zawodowo, nie wydając na żłobek i dojazdy. Nikt jej nie stresuje, ale nie ukrywajmy - dobrze gdy ma jeszcze dodatkowe źródło dochodu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 00:17
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście widzę więcej plusów. Brak bezpośredniego zwierzchnictwa, możliwość wykonywania pracy gdziekolwiek i kiedykolwiek bez koniecznosci ubierania sie w ciasne garsonki i garnitury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 00:18
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Mashira Pokaż post
Dla młodej mamy praca zdalna to także dobre wyjście, aby nie wypaść z obiegu. Elektroniczna niania czuwa a mama w wolnych chwilach realizuje się zawodowo, nie wydając na żłobek i dojazdy. Nikt jej nie stresuje, ale nie ukrywajmy - dobrze gdy ma jeszcze dodatkowe źródło dochodu...
To jest właśnie najlepsze w pracy zdalnej. Dostajesz pieniądze za to, że siedzisz w domu, możesz zająć się dzieckiem albo oddać innym aktywnościom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 15:57
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wszystko ma swoje wady i zalety. Nie każdemu będzie pasowało pracowanie w domu, podczas gdy dla kogoś innego jest to spełnienie marzeń. Zależy od preferencji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 18:25
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Praca zdalna to z pewnością idealne rozwiązanie dla introwertyków. W ten sposób mogą być produktywni pracując w optymalnym dla siebie środowisku- domowym zaciszu- bez stresu związanego z wychodzeniem do ludzi... Oczywiście jeśli ktoś ceni sobie bezpośredni kontakt międzyludzki lepszą opcją wydaje się być praca stacjonarna. Charakterystyką pracy tłumacza jest jednak to, że zazwyczaj nie wymaga ona aktywności grupowych czy stałego nadzoru przełożonego dlatego też jest to dobre rozwiązanie dla kogoś preferującego indywidualną pracę w trybie zdalnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2018, 23:12
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od niedawna pracuje wyłącznie zdalnie, dotychczas była to praca etatowa. I powiem jedno: tak właśnie chciałabym pracować zawsze.

Po pierwsze nie tracę czasu na dojazdy, sama decyduję kiedy jest dla mnie najlepszy czas na wykonywanie zadań.

W domu, gdy jestem sama, nie rozpraszam się, pracuje wydajniej.

Czasami brakuje może kontaktów z ludźmi, ale od czego skype, telefon i przyjaciele poza pracą?

Mam dwójkę małych dzieci i teraz wyraźnie widzę jak mało czasu poświęcałam im pracując na etacie.

Obecnie jako freelander szukam tylko zleceniodawców zagranicznych, w Polsce jeszcze wiele czasu upłynie zanim pracodawcy przekonają się jak wiele mogą zyskać zatrudniając takiego pracownika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.