Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2018, 20:12
frytex frytex jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez elak Pokaż post
Hej, znacie jakieś strony z których można ściągnąć ABBY FINE READER ale bez wirusów? Dajcie znać, proszę.

strona producenta?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 20:55
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po wielu kombinacjach Abbyy fineReader 14 w miarę dobrze rozpoznał mi plik PDF z wyjątkiem pionowego tekstu, który jest częścią obrazka. Zaznaczyłem go jako obszar tekstowy, ustawiłem orientację pionową, ale jak daję na rozpoznaj to wyskakują mi jakieś totalnie nieczytelne litery/symbole. Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2018, 21:36
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez WhiskeyJack Pokaż post
Po wielu kombinacjach Abbyy fineReader 14 w miarę dobrze rozpoznał mi plik PDF z wyjątkiem pionowego tekstu, który jest częścią obrazka. Zaznaczyłem go jako obszar tekstowy, ustawiłem orientację pionową, ale jak daję na rozpoznaj to wyskakują mi jakieś totalnie nieczytelne litery/symbole. Ma ktoś pomysł co z tym można zrobić?
Niestety również miałam ten sam problem i do tej pory go nie rozwiązałam. Jak wpisywałam ręcznie słowo, które nie zostało wyszukane w automatycznym słowniku, konwertowanie nie obejmowało go.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2018, 00:09
WhiskeyJack WhiskeyJack jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

-->oligar, udało mi sie to rozgryźć, po prostu klikasz prawą myszką na obszarze takiego tekstu i tam masz opcje orientacja tekstu i kierunek tekstu. Ja wcześniej ustawiałęm kierunek tekstu na pionowy co było błędem, bo tekst nie był pisany pionowo, tylko kierunek napisu był z dołu do góry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 12:45
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam ten sam problem. Zmienilam format na doc i dopiero wtedy deja-vu zobaczył ten plik.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 00:04
IrishCitizen2018's Avatar
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak to jest z tym najnowszym ABBYY Fine Reader 14, że jedne teksty na tle dużego obrazka rozpoznaje a inne nie (chodzi o dokument w PDF)? Program ten kwalifikuje mi za każdym razem jeden z tekstów jako integralna część obrazka i nie pozwala na edycję, pomimo iż postępuję z tym tekstem identycznie jak z pozostałymi (te same parametry), które już bez problemu rozpoznaje. Naprawdę trudno jakoś logicznie wytłumaczyć ten kaprys. Ale może ktoś zna remedium na tą przypadłość?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 07:21
przemekm przemekm jest online
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IrishCitizen2018 Pokaż post
Program ten kwalifikuje mi za każdym razem jeden z tekstów jako integralna część obrazka i nie pozwala na edycję, pomimo iż postępuję z tym tekstem identycznie jak z pozostałymi (te same parametry), które już bez problemu rozpoznaje. Naprawdę trudno jakoś logicznie wytłumaczyć ten kaprys. Ale może ktoś zna remedium na tą przypadłość?
Bardzo dużo zależy od jakości tekstu na obrazku. Sam program nie jest doskonały, ale chyba lepszego na razie nie ma. Rozwiązaniem jest samodzielne zaznaczenie tekstu z obrazka na zielono.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.