Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2014, 06:30
ellina_romanova ellina_romanova jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznan
Domyślnie Tureckie seriale

Cześć! Jestem ciekawa, czy ktoś z was lubi oglądać tureckie seriale i może polecić jakieś z nich? Osobiście oglądałam tylko Aşk-ı Memnu i pierwszy odcinek Çalıkuşu. Wiem, że w sieci jest dużo rożnych rankingów, ale potrzebuję europejskiej opinii na ten temat

Ostatnio edytowane przez joannaelz : 06-01-2014 o 11:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2014, 22:48
Oldzia2306 Oldzia2306 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądałam raz jeden odcinek jakiegoś serialu (nie pamiętam tytułu) z moim kolegą Turkiem, który mi w międzyczasie wszystko tłumaczył, bo po turecku praktycznie nic nie rozumiem A Ty te seriale oglądałaś z napisami angielskimi lub polskimi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2014, 20:47
joannaelz joannaelz jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Serbii, gdzie obecnie mieszkam, teraz (tzn. od dłuższego już czasu) wszyscy ciągle te tureckie seriale oglądają, ale ja nie rozumiem za bardzo tego niesamowitego fenomenu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-25-2014, 16:46
dalalka dalalka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

TVP1 miało wyemitować 6 października pierwszy odcinek tureckiego serialu ,,Wspaniałe stulecie". Niestety nie miałam okazji obejrzeć, choć dostępny jest już w serwisie vod.tvp.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2014, 16:53
diella88 diella88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No i leci "Wspaniałe stulecie" oglądacie? Mi się na początku nie podobało, ale wciągnęłam się. Nareszcie jakiś ładny kostiumowy serial oparty na prawdziwej historii <3

Ostatnio edytowane przez Karolina Zajakala : 12-22-2014 o 20:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2014, 21:20
juliaanastazja juliaanastazja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem na 100%, czy to turecki serial, bo pewnie niemiecki, ale "kebab for breakfest" lub polski tytuł "Turecki dla początkujących" jest świetny! Nawet jeśli nie jest turecki to opowiada o rodzinie w połowie tureckiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2015, 01:12
An47 An47 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gorąco polecam wspomniane Wspaniałe Stulecie. Na początku traktowałam ten serial jak kolejną nudną telenowelę, ale wciągnęłam się w akcję już przy pierwszym obejrzanym odcinku. Szkoda tylko, że w Polsce tureckie odcinki podzielone są na dwie części. Drażni mnie kończenie odcinka w połowie akcji. Z tego co wiem to niedługo pojawi w telewizji kolejny turecki serial - Sezon na miłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-30-2015, 18:48
hanutellowska hanutellowska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Ja też bardzo wkręciłam się we WSPANIAŁE STULECIE, ale nie wiedziałam, że odcinki są przerywane w połowie. Myślałam,że tak po prostu jest. W takim razie każdy odcinek trwa aż 1,5 h. Pierwszy raz spotykam się z tak długimi odcinkami Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2015, 16:25
magbla2516 magbla2516 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Również gorąco polecam "Wspaniałe stulecie". Może jeśli chodzi o warsztat i aktorstwo nie jest tak doskonały i przypomina trochę kino niemieckie, ale jest naprawdę wciągający, a kostiumy przepiękne. Studiuję arabistykę i miałam zajęcia z historii osmańskiej. Fajnie jest zobaczyć na własne oczy coś, o czym do tej pory czytało się tylko w podręcznikach. Koledzy turkolodzy bardzo chwalą serial za dużą zgodność z faktami historycznymi i za świetne oddanie klimatu i realiów, jakie panowały wówczas w Imperium i na dworze sułtana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2015, 20:53
Shuwar's Avatar
Shuwar Shuwar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również polecam 'Wspaiałe stulecie', chociaż swoje wady to on ma, m.in. główni bohaterowie są nieśmiertelni, za dużo zbiegów okoliczności (nawet jak na telenowelę), choreografia walk katastrofalna. Ale ogląda się przyjemnie, piękne zdjęcia, piękne kostiumy.
Cytat:
Zamieszczony przez magbla2516 Pokaż post
Koledzy turkolodzy bardzo chwalą serial za dużą zgodność z faktami historycznymi i za świetne oddanie klimatu i realiów, jakie panowały wówczas w Imperium i na dworze sułtana.
Nie jestem historykiem, ale z tego co wiem, to w samej Turcji serial jest uznawany za mocno kontrowersyjny, właśnie z uwagi na rzekome zakłamywanie historii, tudzież ukazywanie postaci historycznych w złym świetle (no chyba, że po prostu prawda historyków jest inna od prawdy polityków).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.