Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-17-2014, 20:27
gosha gosha jest offline
Kumotr

Domyślnie

O ambasadzie w Moskwie nie myślałam nawet Rozglądam się za praktykami w firmach mających kontakty ze wschodem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2014, 13:05
jacekz jacekz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja koleżanka wróciła z wymiany studenckiej z Moskwy i opowiadała mi o takiej możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2014, 13:06
gosha gosha jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hmmm... To może podasz więcej szczegółów, jak się dostać na takie praktyki?

Ostatnio edytowane przez kniha : 08-23-2014 o 23:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2014, 14:22
iwozor iwozor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także studiowałam filologię rosyjską i podobnie jak niektórzy przedmówcy słyszałam, że ze znalezieniem pracy nie będę miała problemu. Przecież tak wiele firm współpracuje z wschodem... Owszem, współpracuje, ale język jest dodatkiem do znacznie innych, konkretnych umiejętności, jak wspominana księgowość, znajomość branży chemicznej czy motorniczej. A przecież na studiach takiego słownictwa nie uczą, trzeba po studiach lub najlepiej w trakcie zapisać się na szkolenia, kursy lub studiować inny kierunek. Bez doświadczenia osób nie chcą, ale żeby dać szansę to doświadczenie zdobyć to oczywiście nie, bo po co?? Bardzo mnie to irytuje, bo często na wysłaniu CV lub, przy odrobinie szczęścia, na pierwszym etapie rozmowy się kończy. Oczywiście nie twierdzę, że należy z założonymi rękoma czekać aż wymarzona dobrze płatna praca sama się znajdzie, ale po 5 latach studiów też się oczekuje czegoś innego niż bezrobocia lub pracy w call center. Poza tym wspomniane kursy często są drogie i nie każdego na takie szkolenia stać. Według mnie osobom tylko po filologii, które chcą pracować w zawodzie pozostaje zrobić kurs na tłumacza i zająć się tłumaczeniem na własną rękę lub udzielać korepetycji, co da szansę nie zapomnieć języka, którego uczyliśmy się 5 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2014, 14:38
bonnie91 bonnie91 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Odświeżam wątek, gdyż jestem na 5 roku i nieuchronnie zbliżam się do zakończenia studiów. Co dalej? Nie wiem. Nie mam pojęcia ani żadnych perspektyw, gdyż patrząc już na oferty pracy załamuję się wymaganym doświadczeniem... Jak mam zdobyć doświadczenie jeśli nikt nie daje na to szansy?! Zgadzam się z poprzednimi postami, że znajomość języka, nawet najlepsza jest sprawą drugorzędną. Większe szanse na zdobycie pracy ma specjalista w konkretnej dziedzinie, który uda się na kurs językowy. Niestety, uważam, ze sama filologia nie wystarcza. Żałuję, że nie skorzystałam ze specjalizacji pedagogicznej u siebie na studiach choć podobno rynek nauczycieli jest przesycony a etatów brakuje. Myślę, żeby rozpocząć jakiś kurs w dziedzinie logistyki, spedycji, księgowości czy agenta celnego byle mieć coś poza tym językiem. Na studiach mam specjalizację tłumaczeniową jednak to nie wystarczy by zdawać egzamin na tłumacza przysięgłego. Liczę na to, że ktoś tu się odezwie w sprawie pracy po filologii rosyjskiej i wypowie się i podpowie mi w jakiej branży najlepiej się dokształcić po filologii.
P.S. Jak słyszę, że z językiem rosyjskim znajdę wszędzie pracę to aż mnie skręca :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2014, 12:45
nierada nierada jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W mojej obecnej pracy nie mam nic wspólnego z rosyjskim, który studiowałam, ale ratuję się na razie dawaniem korepetycji, żeby ten język nie wyszedł z użycia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2014, 01:03
Medea Medea jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bonnie91 Pokaż post
P.S. Jak słyszę, że z językiem rosyjskim znajdę wszędzie pracę to aż mnie skręca :P
Masz zupełną rację. Szukam już drugi miesiąc i ....nic. Chyba rozsądnie jest tak jak mówisz - księgowość lub logistyka dodatkowo i zwiększa to szanse.

Ostatnio edytowane przez kniha : 08-27-2014 o 22:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.