Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-02-2019, 14:37
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czytanie książek po angielsku

Od czego zacząć czytanie książek po angielsku? Jak czytać po angielsku, aby rzeczywiście się czegoś nauczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2019, 22:08
PAWKUL PAWKUL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto zacząć od tego, co się lubi, i tyle. Ważne, żeby była to przyjemność, a nie męczarnia. Z własnych doświadczeń wiem, że nie wszystko musi się podobać ani być zrozumiałe. Przy Ulyssesie odpadłem po kilku stronach. Ostatnio czytałem książki Lee Childa i jego serię o Jacku Reacherze, proste czytadło, prosty język, a słówka jakieś zawsze wpadną. Niedługo zacznę Kinga. Warto też jednak czasem sięgnąć po klasykę literatury brytyjskiej lub amerykańskiej. Od siebie polecam powieści grozy Lovecrafta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2019, 13:05
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli Twoim ulubionym autorem jest ktoś, kogo ksiązki wydawane są na całym świecie, to zamiast czytać je po polsku, czytaj je po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2019, 21:36
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam od czytania książek, które dobrze znałam po polsku, dzięki temu nie trzeba się martwić, że przez niezrozumienie fragmentu straci się sens całości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2019, 12:07
GhostRiver GhostRiver jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dobrze jest zacząć od uproszczonych lektur z serii Penguin Readers, które podzielone są na poziomy zaawansowania. Fajnym rozwiązaniem jest też lektura książek ze słownikiem, tutaj link - [url]https://zeslownikiem.pl[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2019, 12:56
InaA InaA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sprawdzanie nieznanych nam słów w słowniku zajmuje mnóstwo czasu i jeżeli książka jest dla nas za trudna, to bardzo szybko można się zniechęcić. Czytanie czegoś, co jesteśmy w stanie, mniej więcej, zrozumieć bez słownika i sprawdzanie słów, które nas zaintrygują, albo powtarzają się wielokrotnie chyba najlepiej się u mnie sprawdzało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2019, 20:24
alexpi alexpi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że czytanie książek w języku angielskim ma sens tylko jeżeli tematyka danej książki nas rzeczywiście interesuje. Dodatkowo, warto dostosować poziom i tematykę książki do własnego zasobu słownictwa lub spędzić czytanie ze słownikiem w ręku, co może zniechęcić do dalszego czytania. Myślę, że dobrym pomysłem jest czytanie książek, których treść znamy w języku polskim - dzięki temu nowe słówka będą "same wchodzić do głowy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2019, 09:26
kingazyg kingazyg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli lubisz tematykę kryminalną, to wydawnictwo Edgard od paru lat publikuje kryminały po angielsku na różnym poziomie. Korzystałam z książek do niemieckiego i mogę szczerze polecić. Każda książka ma określony poziom, trudniejsze słówka są wytłuszczone i przetłumaczone na marginesie, a po każdym rozdziale są ćwiczenia sprawdzające.

A jeśli wolisz czytać książki, które niekoniecznie nastawione są na naukę, to zasada jest jedna: książka nie ma być ani za trudna, ani za łatwa. Przejrzyj w księgarni/bibliotece sekcję z książkami zagranicznymi i gdy jakaś Cię zainteresuje to przeczytaj 2-3 strony. Jeśli pojedyncze słowa nie są dla Ciebie zrozumiałe, ale z kontekstu potrafisz się domyślić o co chodzi, to właśnie to jest odpowiedni poziom. W końcu chodzi o to, żeby zaglądać do słownika sporadycznie, kiedy treść jest niejasna. Książki mają sprawiać radość, uczyć i bawić w tym samym czasie. No, chyba że książki specjalistyczne, ale to już inny temat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2019, 13:47
Łania Łania jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czytanie "ze słownikiem w ręku" potrafi zniechęcić, potwierdzam. Ale z drugiej strony warto zaznaczać sobie słówka, których nie rozumiemy i sprawdzać ich znaczenie, bo wtedy wzbogacamy słownictwo, chociaż później przydałoby się je jeszcze powtórzyć, bo raz sprawdzone i nieużywane szybko zapomnimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2019, 15:20
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zacząłem od książeczek, które miały 30 stron i to bardziej naukowe rzeczy, ale bardzo łatwe - o planetach, o zwierzętach. Według mnie to fajny początek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.