Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2018, 14:16
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mi najciężej idzie z szykiem zdań. Przyzwyczaję się i nauczę jednego, a w kolejnej lekcji jakieś jedno słówko wszystko mi w tym samy zdaniu przestawia. Podczas nauki języków europejskich, zawsze było coś "jak w angielski", "jak w polskim" albo chociaż podobnie. W Japońskim natomiast muszę kilkanaście razy wysłuchać jedno zdanie, żeby przyzwyczaić się do nowego zdania, potem napisać je sporo razy i przećwiczyć mówienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2018, 13:44
weronika3 weronika3 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najtrudniej jest opanować alfabety. Hiragana i katakana nie są trudne do zapamiętania, ale trzeba ciągle ćwiczyć, żeby nie zapomnieć. Jeśli chodzi o kanji...to jest wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2018, 09:36
kamiira kamiira jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie największym problemem, szczególnie na początku nauki, była gramatyka i katakana. Z czasem oczywiście przyzwyczaiłam się do szyku zdania, odmian etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 17:09
kost kost jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uczyłam się japońskiego dodatkowo na studiach i przyznam, że najtrudniejsze dla mnie było to (jak przy każdym innym języku azjatyckim), że te słowa nie brzmia jak nic znanego czy sensownego. Ciężko się zapametuje sylaby, które nie mają żadnego sensu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.