Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2017, 23:43
maly_chinczyk maly_chinczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Słowniki języka chińskiego

Witajcie Chińczycy i Chinki
Szukam alternatywnego do mdbg słownika chińsko-angielskiego online. Czy ktoś ma jakąś złotą radę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2017, 20:38
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystam głównie z tych dwóch - iciba.com ; ce.linedict.com
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2017, 14:48
maly_chinczyk maly_chinczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziekuję za informację na pewno spróbuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2017, 09:53
agatumi agatumi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

iciba.com jest na pewno godna polecenia.

Czasem też używam bohan.pl, zwłaszcza w sytuacjach, w których nie znam słowa angielskiego (i podręczny słownik zawiódł). Pzry korzystaniu z ich słownika trzeba, co prawda nieco uważać i trochę traktować poglądowo hasła, zwracać uwagę czy nie jest to tłumaczenie maszynowe itp. Jednak rozwijają się i mają coraz większą bazę sprawdzonych haseł.

Dla rosyjskojęzycznych jest chyba dosyć sporo słowników, ja do tej grupy nie należę, ale czasem i tak korzystam z tego słownika: translate.academic.ru. Ma przykłady użycia i intuicyjnie da się z niektórych funkcji skorzystać.

No i zawsze wszędzie Pleco (;
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2017, 19:18
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy ktos z was moze polecic Jakis warty uwagi slownik na telefon poza pleco?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2017, 16:53
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy istnieje Jakis slownik slangu internetowego? Najwazniejsze by byl na biezaco aktualizowany, wiec chodzi mi raczej o slownik internetowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2017, 10:43
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez michalzacharjasz Pokaż post
Czy ktos z was moze polecic Jakis warty uwagi slownik na telefon poza pleco?
Myślę, że całkiem przyjemny jest Bohan ze względu na tłumaczenie z pl na zh i odwrotnie. Działa też w trybie offline, jednak słówek nie ma jeszcze zbyt wiele. Często aktualizują zasób słów.
Jeśli masz dostęp do internetu w telefonie (transfer danych czy wifi), to jeszcze słownik LINE jest dobry, działa podobnie jak pleco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2017, 08:07
Podszyszkownik

Domyślnie

Po obejrzeniu slownika biznesowego wydanego przez bohan Jakos Nie moge traktowac Ich powaznie. To chyba najgorsze wydanie slownika jakie istnieje. Uklad hasel jest zaprojektowany Tak, by Jak najbardziej utrudnic czytanie - cos okropnego. Tak jakby ktos stworzyl projekt na zlosc czytelnikowi. Ale moze faktycznie wersja elektroniczna jest OK. Sprobuje, Dzieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2017, 21:38
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy ktoś może polecić jakieś słowniki specjalistyczne? Mogą być zarówno online jak i w wersji papierowej. Mogą być również chińsko-chińskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2017, 22:20
bearovski's Avatar
bearovski bearovski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez michalzacharjasz Pokaż post
Po obejrzeniu slownika biznesowego wydanego przez bohan Jakos Nie moge traktowac Ich powaznie. To chyba najgorsze wydanie slownika jakie istnieje. Uklad hasel jest zaprojektowany Tak, by Jak najbardziej utrudnic czytanie - cos okropnego. Tak jakby ktos stworzyl projekt na zlosc czytelnikowi. Ale moze faktycznie wersja elektroniczna jest OK. Sprobuje, Dzieki.
A dlaczego ciężko Ci szukać haseł? Ja też jestem użytkownikiem tego słownika i myślę, że szuka się bez problemu. Może dlatego, że nie miałem okazji za często korzystać ze słowników sortujących hasła po kluczach. Natomiast największy problem tego słownika to wyboldowane znaki w części chińskiej... Ich tradycyjne odpowiedniki w nawiasach kwadratowych wyglądają już znacznie lepiej. Oprócz tego szkoda, że nie dodali pinyinu do przykładowych zdań, ale pewnie zwiększyłoby to za bardzo objętość słownika, zresztą jest on skierowany do zaawansowanych. Dla mnie jest on tylko ciekawostką i zakupiłem go z sympatii dla Bohanu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.