Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-13-2017, 03:48
ewelina1610 ewelina1610 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi bardzo podoba się hiszpański i myślę, że opłaca się znać ten język. Moja koleżanka w trakcie studiów dostała się na wyjazd do Hiszpanii i tak jej się spodobało, że nawet została tam i pięknie mówi po hiszpańsku. Dużo się nauczyła i poznała wiele osób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2017, 17:01
marlene marlene jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Jestem na filologii hiszpańskiej, i niestety, o ile jest to piękny język, przestaje być opłacalny zawodowo. Dużo bardziej poszukiwane są na chwilę obecną języki takie jak niderlandzki, szwedzki czy norweski.

Jeżeli jednak chodzi o język, kulturę, ludzi - nie zamieniłabym hiszpańskiego za nic w świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2017, 22:40
sabina71's Avatar
sabina71 sabina71 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znajomość każdego języka jest opłacalna. Zależy tylko od posiadacza tej wiedzy, jak ją wykorzysta i jak tę wiedzę rozwinie. Nie mniej jednak, moim zdaniem j. norweski i niemiecki są dziś najbardziej cenione przez pracodawców. Głowa do góry, nawet ze znajomością j. polskiego, gdy jest ponadprzeciętna i dobrze wykorzystana na odpowiednim stanowisku, może przynieść duże zyski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 20:54
karna95 karna95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie To zależy

Angielski jest teraz wymagany. Z tego co wiem, to najbardziej "chodliwe" są języki skandynawskie, francuski i połączenie niemieckiego z rosyjskim. Również języki egzotyczne są pożądane. Im więcej tym lepiej, byleby znać a nie udawać że się zna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2017, 15:55
Kayla's Avatar
Kayla Kayla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam hiszpański uważam że znajomość języków romańskich jest niezwykle pożyteczna. Językiem hiszpańskim można się porozumieć nie tylko w Hiszpanii ale i w Ameryce Południowej także to duży plus. No i oczywiście angielski. Numer jeden w klasyfikacji najpożyteczniejszych języków w tych czasach. Niemal wszędzie da się dogadać po angielsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2017, 14:59
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak na dobrą sprawę, to moża by było nauczyć się wszystkich języków Nie znam nikogo komu znajomość jakiegokolwiek języka obcego przeszkadzała. Na pewno trzeba mierzyć siły na zamiary. Trzeba wiedzieć czego się od życia tak naprawdę chce. Warto zwrócić uwagę na przesyt rynku osobami ze znajomością języka angielskiego czy niemieckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2017, 21:00
jaja jaja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi to się wydaje, że najlepiej angielski i rosyjski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2017, 18:29
ewelina1610 ewelina1610 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dużo osób wyjeżdża teraz do Norwegii, więc myślę, że fajnie byłoby znać ten język. I raczej niż Hiszpański, to Chiński, Rosyjski, Japoński..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2017, 21:31
obesta obesta jest offline
Kumotr

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

francuski bo jest kontaktowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2017, 22:20
BeataJ1992 BeataJ1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście angielski jest podstawą w dzisiejszych czasach. Kiedyś słyszałam, że najlepiej to znać angielski, niemiecki i hiszpański, ale całkiem niedawno słyszałam też, że w wielu krajach można dogadać się po rosyjsku (sama miałam taką sytuację w Paryżu). Moim zdaniem jednak należy popatrzeć na swoje upodobania i nie traktować nauki języka jako smutnego obowiązku tylko raczej zabawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.